Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire igaz az hogy a...

Mennyire igaz az hogy a szülés közeledtét hasmenés jelzi?

Figyelt kérdés
Reggel óta megy a hasam. Kb 8x voltam wc-n. Nem görcsöl a gyomrom, nem is fáj nem hinném hogy valami vírus vagy is eddig nincs jelen. Csak érzem az ingert és akkor mennem kell. 22 hetesen volt már ilyen, de akkor borzalmas gyomorgörcsöm volt nagyon rosszul voltam. A gyomrom 1x 2x hangosan bugyborékol “morog”. Derekam fájdogál de az nem ma kezdődött, és megjön érzés is van/volt a napokban de mindig elmúlt pihenésre vagy sétára stb. 35 hetes a kisfiam a pocakban. Mocorgással nincs gond, sőt ma többet is mocorgott mint az elmúlt napokban. Még korai lenne ha megszületne. Doki 4 hete látott akkor rendben volt minden kivül belül zárt voltam de azóta nem tudom mi a helyzet. Jelezheti ez a hasmenés a szülést szerintetek? Vagy csak sima gyomorrontás lehet? Ha reggel is folytatódik hívom a dokimat.

2022. jún. 20. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább gyomorrontás vagy valami bélprobléma. Nekem amikor a hasmenés a szüléssel összhangba hozható volt, akkor az amolyan fájdalmas hascsikarás-jellegű érzés volt, nem morgott a gyomrom meg bugyborékolt meg semmi ilyesmit nem csinált, a gyomromnak igazából semmi köze nem volt hozzá egyszerűen csak éreztem, hogy az alsó béltraktusom időnként görcsbe rándult és ettől ment a hasam. Megjegyzem nekem ez a kezdeti fájásokkal kb egy időben kezdődött, eleinte azt hittem csak, hogy hascsikarásom van, aztán a fájások erősebbek lettek és rájöttem, hogy igazából vajúdok. Kb 4x szaladtam vécére 1 órán belül, utána a hascsikarós rész elmúlt és maradtak a párpercenkénti fájások.


Mivel minden szülés és terhesség úgy általában más, ezért persze ezt nem lehet megmondani, de a saját tapasztalatom alapján ez nem a szülés miatt lehet.

2022. jún. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem szülés előtt 1 héttel kezdődött a hasmenés.Rendszeresen ment 1 hétig minden nap.36+6-ra szültem.Akkor még nem tudtam,hogy ez annak a jele is lehet.
2022. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt hasmenés, sőt semmilyen tünete, hogy indulni fog a szülés, egyszer csak 39 hetesen éjszaka elfolyt a magzatvíz.
2022. jún. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Semmi nem marad meg bennem.. vacsora is most jött ki.. éppen hogy lenyeltem..
2022. jún. 20. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorrontásnak, vagy vírusnak tűnik. Holnap hívd a dokit szerintem, ki ne száradj.
2022. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ittam most egy normaflort hátha segít valamit. Hívom reggel ha így folytatódik.
2022. jún. 20. 21:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez valóban gastroenteritisnek, vagyis gyomorhurutnak felel meg. Én is most vagyok 35 hetes, tegnap vag 5x voltam wcn, ma csak 1x. Szerintem van valami fosós-hányós vírus megint. Nyárom ugye a szalmonella meg ezek nagy sláger. Emiatt én most fokozottan odafigyelek, hogy habos sütiket, kétes eredetű tejtermékeket vagy több napos maradékot ne egyek. Diétázz, ha rosszabb, azonnal orvos!
2022. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem hasmenésem volt szülés előtt, de van egy olyan ismerősöm, akinek meg nem volt. Olyat is tudok, aki már eleve hasmenéses volt, és a terhesség alatt is így maradt, azóval nem a várandósság okozta.


Emberfüggő, de szerintem gyakori jelenség.

2022. jún. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Vírusban vagyok/voltam. Széntablettát kaptam illetve diéta. Még reggel is volt 1x :( úgy hogy nem telt valami jól a hetem. Kedden néz meg újra a doki bízom benne hogy addigra már teljesen elmúlik. De már hétfő óta tart :( mondta a doki hogy biztos rátesz ez a meleg is meg amúgy is kering ilyen vírus. Vigyázzatok magatokra :)
2022. jún. 24. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!