Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire gyakori 2 vetélés...

Mennyire gyakori 2 vetélés egymás után, ha már van egy term.úton fogant gyermekem?

Figyelt kérdés
3 eves a kisfiam, ev elejen volt egy mossed abom es most ujra terhes vagyok. Tegnap bementem az ügyeletelre rózsaszín folyás miatt, minden rendben volt, de még csak szabályos 7mm-es petezsakot lattak szikholyaggal (bar ez utobbit nem emlitette a dr nő, csak olvastam a papiron). Nagyon bizakodó vagyok, hogy minden rendben lesz, de azért kicsit félek is :( mik a tapasztalatok?
2022. jún. 21. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem kaptál progeszteron pótlást, hogy megamaradjon a baba? Verzéskor szoktak adni.

Ha azt szeded és pihensz, nem idegeskedsz jó eséllyel megmarad.

2022. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
2 missed után(fél év volt a kettő közt)a harmadik kémiai lett. Azóta még nem sikerült.
2022. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi gond, akkor nem gyakori.

De ismerősi körben voltak, akiknél 2-3 vetélés is volt, és kiderült, hogy vagy az apánál vagy az anyánál voltak gondok. Nem meddőségi problémák, mert náluk is volt már 1-2 gyerek. Van akinél pl. egy teljesen más problémára kapott gyógyszer volt az oka.

2022. jún. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1. ez hülyeség, sokszor nem csak progeszteron hiány okoz vérzést. ez csak ilyen “nesze semmi fogd meg jól, mégiscsak csináltunk valamit, még ha nem is ér sokat” az orvos részéről.
2022. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbb esetben csak placebo a progeszteron.
2022. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre nincs hivatalos statisztika csak tapasztalatokat tudnak írni neked. Tudtommal, ha már van egészséges gyereked, akkor kevesebb az esély, hiszen szervi oka (pl. méhsövény) vagy olyan autoimmun oka mint pl. trombózishajlam valószínűbb, hogy nincs. De a genetikai lutrin ugye nagyobb arányban előfordulhat hiba, ahogy idősödtök. Illetve lehet olyasmi, ami eddig nem volt (pajzsmirigy, cukor, fertőzés). Ez utóbbiakat mondjuk könnyű kizárni.
2022. jún. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Én 2020 januárban szültem a kislányunkat. Mesébeillő várandósság és szülés, mindenkinek ilyet kívánok. Aztán következő év áprilisában 8 hetesen vetélés, majd idén áprilisban 8 hetesen ugyanúgy megint. Most kezdünk el megint próbálkozni, hát nagyon kíváncsi leszek.
2022. jún. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!