Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mi van ha mégsem lehet gyermek...

Mi van ha mégsem lehet gyermekem, ezért vetéltem el kétszer?

Figyelt kérdés

Már van időpontunk az orvoshoz, de ez a várakozás sajnos sok időt ad a gondolkodásra... Eddig erre nem is nagyon gondoltam, de nemrég olvastam, hogy az esély egy második vetélésre mindössze 1-2%, ami nagyon csekély... Tudom, meg kell várni az eredményeket, de megijeszt ez az 1-2%. 😔


Volt valaki (sajnos) hasonló cipőben? Szerintetek meddig tart majd a kivizsgálás? Hosszú hetek, akár hónapok? Időpontot sem hamar kaptam. Nem Magyarországon élek amúgy. Viszont most a vírus miatt mindenhol "áll a bál". Eddig annyira nem aggódtam, de most már gyakrabban észbe jut a dolog és vannak félelmeim.



2020. nov. 17. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hanyadik hétben vetéltél el?
2020. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az elsőnél 8+5 hetesen derült ki, hogy nincs szívhang, nem is volt soha valószínűleg. Rá 20 napra indult be a vetélés. A másodiknál 7+3 hetesen voltam UH-n, volt szabályos szívhang, mérete megfelelő, de sajnos 2 napra rá kiderült, hogy meghalt... Rá egy hétre vetéltem el.
2020. nov. 17. 10:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy ritka a 2 vetélés egymás után, de sajnos egyáltalán nem annyira, hogy ebből következtetést lehessen levonni.

Ha lesz kivizsgálás, abból már el lehet indulni. Fontos, hogy jó hormonértékekkel, esetleges érzékenységet kizárva, megfelelően regenerálódott szervezettel fuss majd neki legközelebb.

2020. nov. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Próbálhatsz nézni legalább arra, hogy az kipipálva, hogy nem vagy meddő se te, se a párod, így valószínűbb valami olyan oka van, amit tudnak orvosolni és lehet gyereked. Leggyakoribb az anatómiai (kizárható, ha voltál már UH-n valaha) és a fertőzésen túl a hormonális ok (alacsony progeszteronszint, pajzsmirigy) vagy a trombózishajlam, ezeket (itthon legalábbis) elmehetsz megnézetni magánlaborba is. Kitartást.
2020. nov. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen 7-10 hetes korod között vetélsz el, és kétszer is, akkor lehet, hogy progeszteronhiányod van. Ezt nézte az orvos?
2020. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem nézett semmit. Mikor kiderült, csinált 2 UH-t (hasi és hüvelyi), ennyi volt.
2020. nov. 17. 10:35
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet hogy progi hiány de lehet más is. Barátnőm rengetegszer elvetélt. Már egész nagy babákat is, aztán az egyik alkalommal amikor már elég nagy volt a magzat, látták, hogy szervi rendellenességek vannak. Ekkor derült ki, hogy a férje hordozója valami genetikai nyavalyának és 50% eséllyel lesz a magzat beteg és életképtelen. Szegénynek a 6. alkalommal sikerült a jó 50%-ba beleesni. Másik ismerősöknek 3x halt el a 12. héten. Az is valami genetikai öröklődő valami volt. Már megszületett a kislanyuk. Nem ijesztgetni akarlak, csak tényleg a legegyszerűbb dologtól egész komplikáltig bármi lehet, de a legtöbb nem jelenti, hogy nem lehet babád.
2020. nov. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos bármi lehet. December 9.én megyek a kórházba. Már jó lenne ott tartani. Olyan jó lenne kikerülni egy újabb vetélést. Már így is félek a negatív tapasztalatok miatt.
2020. nov. 17. 10:46
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, hogy te is így jártál. Nem tudom, hogy kórházban mennyire tudnak segíteni, mi meddőségibe járunk, mert nekünk lombikozni kell. Itt az orvosok jóval több vizsgálatot ajánlanak, mint a sima nőgyógyászom a lakóhelyemen (habár külföldön nem tudom milyen). Nekem is idén 2 vetélésem volt, de én a lombik miatt már nagyon sok vizsgálaton túl vagyok.

Nagyon sok oka lehet sajnos a vetélésnek, de sok mindent lehet kezelni ha kiderül.

Progeszteront szintet mindenképp nézni kellene, viszont vetélés után 2 hónapig nem érdemes hormonokat nézni azt mondta a dokim, mert bezavar a vetélés az eredménybe. Ha jól értem akkor neked még nem volt semmilyen vizsgálat. Egy korábbi kérdésnél már beírtam, hogy én milyen listát kaptam ha valaki többször elvetél akkor miket érdemes nézni, de lehet nálad csak tényleg progeszteronhiány van például, azt meg egyszerű kezelni. De azért belinkelem hátha segítség, vagy szükséged lesz rá mégis:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__vetel..

Még ami a listában nincs benne az a kariotipizálás (kromoszómavizsgálat), ez most volt nekünk.

Vizsgálat kezdésnek egyébként hormonpanelt (tsh, fsh,lh, prl, oestradiol, amh) 3. napon szoktak nézni. Cukor/inzulin3 pontos terhelést, pajzsmirigy, véralvadászavart.

Magánúton is el tudod akár kezdeni, ha nem akarsz sokat várni, vagy ha a koronavírus miatt felfüggesztenek mindent.

2020. nov. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Szia! Nagyon sajnálom, hogy veled is ez történt. Sok mindenhez nem értek, és nem tudok bölcs tanácsot adni. De biztatásképp írom, hogy idén nekem is volt már két vetélésem (egyszer műtöttek, egyszer spontán volt). Mindkétszer lényegében üres maradt a petezsák. De most ismét terhes vagyok, és a 17. hétben járok. Nem tudom persze, hogy most minden rendben lesz-e, de azért biztató... Szóval van remény, ne add fel!
2020. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!