Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet probléma bolhacsípéstől?...

Lehet probléma bolhacsípéstől? 15 hetes terhesség (többi a megjegyzésben)

Figyelt kérdés

A párom hobbiként szeret a szülei tanyáján tevékenykedni. Itt tartanak madarakat, haszonállatokat és kutyákat, amik nyilván nem szobakutyák, nem tudom hogy látta-e őket egyáltalán állatorvos valaha. Persze egy-egy róka és kóbor macska is betéved. Bolhát hozott haza már többször, amit én eddig megúsztam, persze nem tudtam már hogy kérlelni, hogy a koszos ruhát hagyja kint a mosókonyhában, fürödjön le, amint a tanyáról hazaér legalább a baba miatt. Cseréltem az ágyneműt, takarítottam de nyílván ez nem jelent sokat ilyen helyzetben.

Most 15 hetes terhes vagyok, és reggelre 10 bolhacsípést számoltam magamon. Borzasztóan szomorú vagyok és aggódok. Járt már valaki így? A nőgyógyász mit mondott nektek? Pont szabadságon van, kérte hogy hívjam vissza holnap este, de úgy érzem addig megőrülök. Első baba.



2022. jún. 22. 10:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Azt oda se kellett volna írnod, hogy első baba, kiderült a kérdésből.😂 Mégis mi baja lenne a te bolhacsípéseidtől? Igen, kellemetlen, én terhesség nélkül is utálnám a bolhákat, de a gyerekhez nem sok köze van.
2022. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

hívj rovarírtókat, mert ennyi nem lesz elég.


a magzatnak baja nem lesz (mégis mi lenne??) higgadj le.

2022. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem lesz semmi baja, a szúnyogok is tudnak legalább annyi fertőzést átadni mint a bolha. Ne stresszelj ezen már úgy se tudsz csinálni vele semmit
2022. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Semmi bajod nem lesz. De te ne menj a tanyára, mert pl egy kóbor macska karmolása már veszélyes lehet. A körmük alatt van valami kórokozó, ami terhességben extra veszélyes. Nyílván egy róka harapás sem lenne szerencsés, veszettség miatt...

Szóval messzire elkerülni a tanyát!

2022. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

2 gyönyörű,egészséges gyermekem van.

Mellette 4 kutya , 2 benti kinti.

2 hörcsög és 2 tengeri malac.

Volt 2 cicank is. Sajnos nyomuk veszett.😔 Bentiek voltak. Kisurrantak.


Azt hiszem ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet. ☺️


Számtalanszor csípett meg szúnyog.lègy.

Nem bolhasak az allataink. De mikor terhes voltam, lehet ,hogy azok Csipkedtek össze egyszer.

Mondjuk tudom szar felelőtlen anya vagyok,de én nem telefonáltam a dokimnak emiatt.


Valahogy csak túl éltük 😁

2022. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
🤦‍♀️ Oh my good..
2022. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Jézusom 4-es!

Szerinted a kóbor macska random oda megy és megkarmolja? Vagy a róka, aki amúgy éjjel aktív állat és fél az embertől, gondol egyet és megharapja? Jesszus…😂


Nem kérdező, semmi bajod nem lesz a bolha csípéstől és a tanyára is nyugodtan ki mehetsz ha kedved szottyan!

2022. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%
Bolhacsípéssel terjed a bubópestis.
2022. jún. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
8# ami manapság könnyen kezelhető.. Nem a sötét középkorban vagyunk 🙄
2022. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baja nem lesz a babának. A párom is állatbolond és kb ugyanennyi idős terhes voltam mikor bolhát hozott haza. Egészséges 14 hetes kislányunk van. Ne aggódj!
2022. jún. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!