Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fura vagyok, ha terhességem...

Fura vagyok, ha terhességem alatt nem veszek könyveket és egyáltalán nem izgulok, hogy mi lesz a terhességem további szakaszaiban?

Figyelt kérdés
Nem olvasok terhesség könyveket, nem tájékozódom, kellene? Ti érdeklődtetek, nekem anyukám sok mindent mesélt ha valami nem oké őt kérdezem …

2022. jún. 21. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Az elsőnél én is csak anyut kérdeztem.

A másodiknál viszont mindent nyomon követtem egy appon. Könyveket nem vettem, tapasztalatból semmi nem úgy alakul, ahogy ott leírják.

2022. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Pszichológia és önfejlesztő könyveket nagyon hasznos olvasni.
2022. jún. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Én nem olvastam kisnama könyveket és nem kérdeztem senkit.

Interneten olvasgattam mekkora épp a baba, mije fejlődik éppen, ilyenek, de nem aggódtam

2022. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem bizonyos szempontból nyugisabb, ha nem olvas össze az ember mindenfélét, sokkal kevesebb stresszel jár. Más részről viszont nem árt tisztában lenni bizonyos dolgokkal.

Én főleg a neten olvasgatok, mert gyorsabb, mint egy könyv, de vannak könyveim is, csak még időm nem volt rájuk.

Anyukámat én még nem nagyon kérdeztem semmiről, ha mégis akkor ő maga mondja, hogy semmi nem úgy van, mint mikor ő várt engem. Azóta ezerszer változott az ajánlás mindenre.

2022. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem fura, csak szerintem èrdemes ha èrted a folyamatot, es ha a dokid àtsiklik valami felett, akkor szólsz magadtòl. Ha nem tudod mi a normàlis vàrandòssag ès szülès közben, akkor nem tudod az olyan helyzeteket felismerni, ahol közbe kène lèpni.
2022. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem egy kis rákészülés nem árt. Nekem barátnőim ugyan ilyen lazán álltak hozzá a témához és volt 1-2 dolog amit később megbántak, pl. nem készültek fel esetleges császárra, szoptatási nehézségekre, alvás problémákra, kiságyba szoktatásra, mozgás fejlődési szakaszokra, csak hogy pár dolgot soroljak fel és sajnos ott anyuka nem tudott segíteni, sok sírás is volt, bár lehet a könyvekkel együtt is lett volna. Én készülök a szülésre, gyereknevelésre, első gyerek és az ő hibáikból tanulva szeretnék felkészülni amire csak tudok, illetve attól nem leszek kevesebb, főleg, hogy így a férjemmel is át tudom beszélni milyen nevelés mentén szeretnék haladni a gyerekkel, az esetleges nézeteltéréseket még a gyerek előtt meg tudjuk beszélni. Tudom amúgy, hogy akkor jönnek meg az igazi nehézségek amikor itt lesz a gyerek, de valamennyire jó felkészülni, meg tudni milyen irányba akarunk haladni.
2022. jún. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
szerintem a csecsemő- és kisgyermekkorról érdemes olvasni, én már bánom, hogy nem tettem meg. a terhességről nem nagyon van mit, mármint kb annyi derül ki, hogy épp mikor mije mekkora a babának, de ennyi... sokkal érdekesebb, hogy amikor kijött, majd hogyan ne kapj agyf*szt naponta ötvenkétszer :D
2022. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Én is feleslegesnek tartottam


Volt egy app a telefonomon, csak hogy tudjam hányadik héten járok és ennyi


Vagy a dokimmal vagy anyával beszéltem

2022. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagy fura. Én se olvasok orrba-szájba könyveket, egy-két cikket szoktam neten.

Nekem inkább azok furák akik előre elterveznek mindent, elmennek minden létező tanfolyamra és felkészülnek még abból is mi lesz 18 év után.

Szerintem erre felkészülni nem lehet ígyse-úgyse. Persze legyen tisztában az ember a dolgokkal mert az kell, de sokan túltolják kicsit.

2022. jún. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem gond,hogy nem aggódod túl.Amíg dolgoztam terhesen,én sem gondolkoztam olyanokon,hogy szülés,meg ilyesmik...aztán mikor már otthon voltam a végén (kb. 32. héttől) és közeledett a dolog,akkor azért kicsit utánaolvastam,néztünk pár videót is a férjemmel,hogy képben legyünk.Nekem hasznos volt például a légzőgyakorlatokról szóló videó,a helyes légzés sokat segített vajúdáskor.Meg hogy milyen beavatkozásokat végezhetnek,illetve hogy szülő nőként mik a jogaim.

Most,hogy megint babát várok,inkább a testvérkapcsolatokról szoktam olvasni,vagy kérdezgetni az ismerősöket.Egy hasfájós csecsemővel már sok mindent megéltem,remélhetőleg sok meglepetés már nem fog érni újszülött témakörben 😅.De persze,ki tudja.

Amúgy meg írtad,hogy anyukádtól tájékozódsz,ez is sokat ér.Úgyis van nyolcmillió könyv a témában,mindegyik mást mond,csak összezavarnak.

2022. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!