Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen kevés magzatvíz?

25 hetesen kevés magzatvíz?

Figyelt kérdés

25 hetes várandós vagyok, a mai napon az ultrahang alapján az orvos azt mondta hogy kevés a magzatvíz, és kevés a hely a babának. Hozzátette, hogy nyilván ez egy pillanatnyi állapot, nem tudja mióta van így. Plusz magnéziumot, és egy héten keresztül sok pihenést, napi minimum 12 óra fekvést és sok folyadékot javasolt.


Volt valakinek hasonló tapasztalata? Ennyi teendő tényleg elegendő, hogy változzon a helyzet? Kontrollra nem hívott vissza, csak majd 32 hetes uh-ra.

20 hetesen voltam utoljára ultrahangon, akkor minden rendben volt a magzatvízet illetően.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az ultrahang napján nagytakarítást végeztem, és a folyadék bevitelem is botrányos volt aznap, gondolom ez is hozzájárult.



2022. jún. 26. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Általában mennyi folyedot iszol? Nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy tényleg nagyon nagyon fontos!
2022. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a doki egyszer azt mondta, hogy a magzatvizet folyadékkal nem lehet pótolni.
2022. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez 33hetesen volt, de nekem a lepény is meszesedett. A méhlepényed rendben van? Mert akkor amúgy simán lehet hogy épp csak cserélődött a víz+ivott belőle a kicsi, vagy pont úgy feküdt...

de a fekvést és a folyadékot nagyon tartsd be, és szerintem menj el egy kontrollra 2hét múlva.

2022. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tegnapi a sztori egyébként. Sokszor ha nem figyelek akkor még a 2 liter sincs meg, de azért igyekszem odafigyelni és erőltetni az ivást.


Nyilván most még többet fogok, hátha azért ezzel is hozzájárulok. Végülis számomra logikus, hogy a magzatvízhez az anya által bevitt folyadék is hozzájárul.


Most hogy bejött a nagy meleg lehet takarítás közben többet kiizzadtam, mint amit megittam, amúgy is izzadósabb lettem mióta terhes vagyok.


Szombaton megyek szonográfushoz, remélem jobb lesz a helyzet. Addig is várom a tapasztalatokat :/

2022. jún. 26. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fontos a sok folyadek fogyasztas de nem hiszem h ezzek fugg ossze a magzatviz… en pl 1,5 litert iszom egy nap (nekem meg ez is nehezemre esik) es sose volt gond a magzatvizzel, igaz meg csak 20 hetes vagyok, de az elozo terhessegem alatt is ennyit ittam es ott se volt gond
2022. jún. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Igyatok ezerrel. A 1,5 liter rettentő kevés!

Veséteknek sem jó mert annak is duplán kell dolgoznia ilyenkor.

2022. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Főleg ebben a nyári hőségben. :( Borzasztó lelkiismeret furdalásom is van, hogy nem figyeltem úgy, de bízok benne, hogy javulhat a dolog.
2022. jún. 26. 17:31
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg olvassa a posztot, azoknak írnám, hogy tegnap elmentem ultrahangra újra, ahol már mindent rendben találtak :) (1 hét telt el a két vizsgálat között).


A szonográfus azt mondta, nyáron gyakrabban előfordul az ilyen, legtöbbször átmeneti az állapot, mint az esetemben is.


Fontos a sok folyadék, de hátast igazából a sok pihenéssel érhetünk el, ami a has keményedésre is jótékony hatással van egyben (+magnézium).


Köszönöm a hozzászólásokat! :)

2022. júl. 3. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!