Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen 2,8 cm-es crl?

7 hetesen 2,8 cm-es crl?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam terhességmegállapításon, ahol az orvos 9+4 naposnak mérte a crl-t. Utolsó menstruációm viszont május 14-én volt, ami 7 hét lenne. Létezik hogy 2 héttel nagyobb legyen?

Ez a menstruáció a szokásos 5-6 nap helyett 3 napos volt és nagyon gyenge, ráadásul 28 napra jött meg, pedig 35 napos ciklusaim vannak. Lehetséges hogy az azelőtti ciklusban fogant, de a 9. héten leállt a növekedés?

Az orvos sem érti a méretkülönbséget


2022. júl. 7. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Pulzál a szívcső?


Akkor nem állt meg.


Szerintem hamarabb fogannt

2022. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ilyen kis terhességnél nagyon más ütemben tudnak nőni az embriók, az enyém 2 héttel volt lemaradva, pedig pontosan tudom mikor volt az ovuláció és mikor a megtermékenyülés, aztán szépen behozta magát, ma már napra pontos uh-k vannak. Nem kell aggódni, majd a 12.héttől stabilizálódik
2022. júl. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Pont, hogy ilyen korai terhességnél még egyforma ütemben nőnek az embriók. Úgyhogy előbb fogant.
2022. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Pont, hogy 12. hét előtt egyformán fejlődnek, és utána vannak különbségek...
2022. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szívhang akkor nem hiszem, hogy gond lenne, de gondolom az orvos is mondta volna, ha van valami baj. Enyém a 10. hétig 1 héttel kisebb volt, a 12. heti UH-n meg egy héttel nagyobb már… 🤷🏼‍♀️
2022. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

#3,4


Nem igaz, amit írtok. Abszolút nem fejlődnek egy ütemben, nekem sem a testvérem terhességével összehasonlítva sem a sógornőmmel összehasonlítva sem volt egyezés a terhességeinknél az elején, és utána már sokkal inkább.

2022. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hat nekem sem igazolta ezt az egy ütemben növekedést az élet. Kisfiamnál pontosan tudtam az ovut, 6+4-nél még csak nem is lattak a szikholyagon kívül mást. Most masfél eves.

A második terhessegem ugyanez. 6+5- nel tegnap 3.2 mm crl, nincs még szívhang. De tök nyugodt vagyok, 2 het múlva mar lesz.

Szóval tenyleg nem igaz, hogy egy ütemben fejlődnek...

2022. júl. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem eddig ha nem a nagykönyv szerint fejlődött a 8.hétig sajnos el is ment
2022. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
6, jól van, igazad van, az én fiam is akkora volt az 5. héten mint egy érettségiző diák, aztán a 12. héten már rendesen 12 cm volt a crl. Mi is furcsálltuk, de hát ez ilyen. 🤦‍♀️
2022. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem 12. hétig több mint egy héttel mérték nagyobbnak, pedig fix a készítése :D 12-28 hét között kb normálnak mérték, 28 hét után meg 1,5 héttel kisebbnek :D Ezek csak becslések, nehéz millimétereket pontosan mérni.
2022. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!