Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen kevés ez a magztmoz...

26 hetesen kevés ez a magztmozgás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Első terhességem. Múlt héten volt, hogy napközben ülve vagy állva is éreztem a baba mozgását. Már hetek óta látszik kívülről is ha hanyatt fekszem. 2 napja kevesebbet mozog és kevésbé erőteljes. Tegnap pl. reggel éreztem kicsit, majd délután fekve pár mozgás, este pedig szintén pár mozgás. De nem volt túl erőteljes. Csak azt szeretném tudni, ha ennél volt már aktívabb, akkor ezzel orvoshoz kell-e fordulni, vagy ha érzem a mozgást, akkor csak ilyen napjai vannak. Esetleg lehet a meleg miatt. Külföldön élek amúgy, a klinikát tudom felhívni, ahol az orvosom rendel, nincs hozzá közvetlen számom. Kicsit aggódok, nem tudom mi normális és mi nem. Köszönöm előre is!

#26 hetes #Magztmozgás
2022. jún. 27. 16:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*Magzatmozgás. Kétszer is sikerült elírnom 😄
2022. jún. 27. 16:03
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen napok, főleg frontokkor. Nem csodálom, hogy ő is megérzi ezt az elviselhetetlen meleget. 32 hetesen is volt egy-két nap, amikor csak akkor mozgott, ha direkt ébresztettem. Mivel így mozgott, nem mentem el az ügyeletre, egy hét múlva a doki is mondta, hogy biztosan a meleg miatt volt.
2022. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2, tegnap délután én is hideget ittam és egy kicsit megkopogtattam az ujjaimmal (nem erősen) és arra reagált. Csak ahhoz képest volt nyugisabb, hogy múlt héten már ülve is látszott kívülről egy-egy rúgás ruhán keresztül. Van szívhang hallgatóm, azzal is mindig megtalálom, de igyekszem nem sokat zargatni. Próbálom nem túlagayalni akkor 🙂.
2022. jún. 27. 16:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a meleg miatt van, egész Európában tombol a hőség. Ha holnap is jelentősen ritkábban érzed, nézesd meg azért magad.
2022. jún. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ilyet nekem is csinált a fiam, hogy alig akart órákon át megmoccani. Emlékszem, felkeltem reggel és kb óra múlva tudatosult, hogy egyáltalán nem éreztem mozogni őt. Ez úgy a 30-34 hét között volt valamikor, halálra rémültem. Tömtem magamba a csokit és még akkor sem.. már indultam volna az ügyeletre, de aztán méltóztatott megmozdulni. 😊
2022. jún. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nem semmi ez az időszak 😄. Tényleg mindig van min aggódni. Ha letelik a 12 hét az még csak a kezdet. Amúgy csinálja valami ezt a számolódik dolgot? Hogy kiválaszt egy órát és akkor számolja a mozgásokat fekve? Elvileg 10-et legalább érezni egy óra alatt. És ha épp akkor alszik? Van értelme?
2022. jún. 27. 16:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Jaj mindent átír a telefonom.. Bocs a hibákért.
2022. jún. 27. 16:50
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi 24. Heten járunk és vannak napok amikor aktívabb, van amikor pedig nem. Szerintem emiatt nem kell aggódni. :)
2022. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is vannak napok mikor majd kirúgja a pocak oldalát, de sokszor alig van valami. Ma is reggel egy- két rúgás, napközben is párszor éreztem csak, inkább vacsi után szoktam tudni jobban figyelni. Számolni nem számolom, mert szerintem csak ráparáznék jobban. Ha nagyon elfog az aggódás akkor piszkálni, simogatni szoktam kitartóan, amíg nem jelez. Szívhang figyelőt úgy vettem észre nem szereti, úgyhogy azt mi se erőltetjük.
2022. jún. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9, nekem is legutóbb nagyot rúgott, amikor használtam, ezért azóta csak nagyon ritkán. Ha stresszeli őt, akkor nem ér annyit az egész.


Köszönöm a válaszokat! Az előbb megint éreztem ülve is. Szerintem rendben leszünk.

2022. jún. 27. 17:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!