Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémia jelei lehetnek valóban?

Toxémia jelei lehetnek valóban?

Figyelt kérdés
Ma voltam védőnőnél.Vizesek az újjaim és lábaim,emellett magas volt a vérnyomásom(145/90),ami eddig mindig rendbe volt.Fehérje nem volt a vizeletbe.Kicsit elijjesztett mikor felhozta a toxémiát.Azt mondta a héten figyeljem a vérnyomásom és ha továbbra is magas lenne hétfőn menjek be a kórházba.Nem csak eltúlozza szerintetek?36+4 vagyok
2022. júl. 7. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túlozza el. Toxémia jele: magas vérnyomás, fehérjevizelés, a vizesedés nem számít. Mérni kell a vérnyomást, toxémia sok nőnél kialakul, oda kell figyelni.
2022. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Én inkább orvos véleményét kérném ki a témában. Előbb is elmennék a helyedben, nem várnék, már csak azért is, hogy megnyugodjak. (Vagy ha esetleg valami gond van, minél hamarabb kiderüljön.)
2022. júl. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a 33. hétben vagyok, tegnap és ma reggel is magasabb volt a vérnyomásom, ezért elmentem az orvoshoz, neked is ezt ajánlom.


Nekem egyébként nincs ödéma és megjött a neg. labor eredményem is, szóval csak magas a vérnyomás, a dopegyten kellett állítani.

2022. júl. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem túlozza el.

Én nem vizesedek, a vérnyomásom is alacsony (100/60). Ennek ellenére az orvosom felhívta a figyelmemet, hogy ha 140/90 közelébe kerülnék, akkor azonnal menjek be a szülőszobára megnézetni magam.

Gondolom azért mondják ennyit és azért ilyen óvatosan, mert a toxémia nagyon veszélyes.

2022. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek.Most délután már 135/89-et mértem.Ha holnap reggel is olyan magas lesz mint ma a védőnőnél bemegyek a kórházba.
2022. júl. 7. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!