Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rovarirtas lesz a honap vegen...

Rovarirtas lesz a honap vegen a lépcsőházban. A közlemény azt irja, hogy biztosítani kell a lakasba bejutast. A héten vagy a jovoheten megszületik a kisbabam, es természetesen nem akarom, hogy barmi anyagot beszivjon az újszülött. Ellentmondhatok?

Figyelt kérdés
Egyaltalan, hogy működik ez a rovarirtas? Lehet valami káros rá nézve?
2022. júl. 7. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Abból áll, hogy nyitott ajtónál várod őket és nem jönnek, ha telefonálsz a cégnek, azt fogják mondani csengettek, kopogtak, de nem engedted be őket.


Az ajtó alá szoktak fújni anyagot, mert ott van a rovarútvonal, csak gyakran elfelejtik ezt is, ha sokat kell lépcsőzni.

2022. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Egyebkent ezt nem mi kértük, a lakóközösseg szavazta meg...


A káros hatásrol valami?

2022. júl. 7. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Általában a vizes helyiségeket fújják végig, esetleg az előszobát lent a fal mentén. Szobákban nem szoktak ilyen közös irtáskor, de oda csak akkor megy be egyébként is a csótány, ha már a többi helyen nagyon el van szaporodva.

Megtagadhatod, hogy nálad is fújjanak, de arra készülj fel, hogy a bogarak azokra a helyekre pecóznak át, ahol nincs méreg, mert ugye a többi helyről menekülni fognak. Ha nem szeretnél ez te lenni, akkor engedd be őket, vagy gondoskodj magad az irtásról ezzel egyidőben. Neostomozannal fújnak általában, ez nagyon büdös, folytó szagú valóban, de gerincesekre (tehát a kisbabára sem) jelent veszélyt, ha szobában csukott ajtónál vagytok vele, akkor végképp nem lesz baja, ez izeltlábúakra ható idegméreg. Ha egyénileg védekeznél, akkor lehet kapni gazdaboltokban ilyen csótányirtó gélt. Azt a kis rejtekhelyeikre, ajtónyílásokba, vizes helyiségekbe kell lecsepegtetni, onnan feleszik, és utána kampó, nálunk elég jól bevált. Nincs szaga.

2022. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a konyhai és a fürdőszobai csapok alá a csövekhez fújnak és még néhány résbe, hűtő mellé, tűzhely mellé, és csak nagyon keveset. A szobákba nem mennek be.

Ha megvan a cég neve (ha nincs, akkor a gondnoktól, ha van, megtudhatod), akkor érdeklődd meg előre, hogy milyen vegyszert használnak és akkor utána tudsz nézni, hogy újszülöttre ártalmas lehet-e.

2022. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

(egyebkent kutya is van a hazban)


(Nalunk eddig meg soha nem volt ilyesmi bogár , legalabbis nem talalkoztunk vele)

2022. júl. 7. 16:58
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod az első pàr hetet valakinèl tölteni? Nagyon nem ideàlis, de az sem jò, ha hozzàtok vonul àt az összes bogàr, vagy a gyerek a vegyszert szìvja.

Elvileg gerincesekre nem veszèlyesek az irtószerek, gyakorlatilag a madarak hullanak tőlük, ahol ki vannak neki tève. Egy kisbabànak ez àrtana.

2022. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
96%
Lehet nem is aeroszolos lesz, nálunk valami kis zselé pöttyöket nyomtak ide-oda a lakásba, és hidd el, ha a házban kérték akkor te is kéred, mert rosszabb lesz egy kis csótányt találni a gyerekágyban mint egy nagyot szellőztetni utána
2022. júl. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudunk hova menni..
2022. júl. 7. 17:48
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Èn egyeztetnèk e-mailben a rovarirtò cèggel. Milyen szert hasznàlnak, garantàljàk-e, hogy nem veszèlyes a babàra.
2022. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%

Érdeklődj a közös képviselőnél. Én munka miatt nem tudtam biztosítani a bejutást. Felhívtam a közös képviselőt, aki annyit közölt, hogy nem baj, ha nincs csótány. Ha meg lesz, akkor kihívhatom az írtókat én is.


Azóta se jöttek át a bogarak. Amivel én védekeztem: Sziló minden repedésbe és rovarháló az ablakokra.

2022. júl. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!