Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki, mit sportolt egészséges...

Ki, mit sportolt egészséges terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Most 7 hetes vagyok, mióta megtudtam, kicsit leálltam a sporttal, főleg a melleim feszülése/fájása/leszakadni akarása miatt maradt ki 3 vagy 4 hét.

De nagyon aluszékony is voltam.

Plusz februárban volt az első terhességem, ami sajnos méhen kívüli volt.


Jelenleg csak gerinctornára járok, de évek óta hobbi szinten futok 5-7-10 kilométereket, illetve kettlebell órákra jártam hetente 2 alkalommal, ott 8 és 10 kilós súlyokat emelgettem, plusz lovagoltam, bicajoztam, falmászásra jártunk a férjemmel.



2022. júl. 10. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Azt, amit előtte
2022. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Mindenki más és minden terhesség más, így inkább orvostól kérj erre választ!
2022. júl. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Kismama torna youtube
2022. júl. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az orvosom annyit mondott, hogy innentől mindenből egy kicsit kevesebbet.

Én csak a többiek személyes tapasztalataira lettem volna kíváncsi. Nyilván nem leutánozni szeretném azt, aki mondjuk sárkányrepülőzőtt 36 hetesen is :)


Csak érdekelt volna, hogy kinél hogy alakult ez a dolog.

2022. júl. 11. 06:18
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Én elötte személyi edzésre jártam. Mivel a személyi edzőm kismamákat is szokott edzeni így nem volt kérdés, hogy maradok nála, de figyelembe vette a feladatoknál, hogy épp hol tartok a terhességben és milyen gyakorlatokat lehet még csinálni.

Ha rendszeresen edzettél valamit, szerintem ne hagyd abba egyik napról a másikra, kivéve, ha orvosilag indokolt. Esetleg módosítsd úgy, hogy a mostani állapotodnak megfelelő legyen a terhelés.

2022. júl. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Túráztam, de én előtte is rendszeresen. Amikor annyira nem éreztem magamban az erőt, akkor csak rövidet, de voltak 13-15 kilijeim is 30+ hetesen. Szülés előtt két nappal voltam el utoljára, akkor egy 8at, kevés szinttel.

Plusz minden nap sétáltam a kutyákkal, de abban nem volt szint :)

Amúgy futni és bringázni szoktam, de ezeket terhesen nem mertem vállalni.

2022. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Az első trimeszterben semmit nem csináltam (nem bírtam), a második eleje óta tértem vissza a korábbi mozgásformákhoz - ez nálam a saját testsúlyos, illetve kisebb súlyzós edzés. A gyakoriság maradt, de az intenzitásból visszavettem, illetve a hasgyakorlatokat mellőzöm. A lovaglást viszont abbahagytam, bár képesnek érezném magam rá, nem merek egy esést megkockáztatni, úgyhogy most csak földről dolgozom a lovammal, azt próbálom minél változatosabbá tenni neki.
2022. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
Most kezdem a hatodik hetet. Előtte lilateseztem, jogaztam, illetve szobabicilliztem. Ugyanezt csinálnám, némileg módosítva a pilates gyakorlatokon, ha nem lenne szinte folyamat hányingerem, és annyi energia szintem, mint egy lajharnak. Minden kifaraszt, mindentől hányingerem lesz. A hasam is folyamat fáj, görcsöl (hol a méhem, hol a beleim, hol székrekedesem van, hol napi ötször megyek wcre..) remélem legkésőbb a második trimeszterre elmulik, és tobbet tudok tornázni is. Szívás amúgy kicsit h pont most nyáron van az első trimeszter, mert szerzek úszni is ráadásul tőlünk a Balaton sincs messze, de hát ez így kuka. De nem baj, sokáig vártam erre a babára.
2022. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
0%
Ketrecharc
2022. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Az 58 és a 62es százalékosnak nincs élete, h itt mindenkit lepontoz? Komolyan ennyire besavanyodott emberek vagytok, h nincs jobb szorakozasotok, h egy totál semleges kérdésnél is mindenkinek nyomjátok a diszlájkot? Szánalmas.. Na de gyerünk, nyomatok erre is egyet, hatha ad egy csöppnyi boldogsaghormont életunt agyatoknak.
2022. júl. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!