Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a nifty teszt eredménye?

Milyen a nifty teszt eredménye?

Figyelt kérdés
Mit írnak benne pontosan? Pozitív, vagy negatív? Esetleg százalékokat? Lett most egy kombinált tesztünk ami azt írja hogy 1:800-hoz az esély arra, hogy down-os lesz a gyerek. Most ha pl a nifty tesztben kapunk egy eredményt, hogy 99% hogy egészséges akkor nem nagyon leszünk előrébb. Jelen esetben is kevesebb mint egy százalék az esély (0,125%)
2022. júl. 11. 10:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az volt hogy 97.valamennyi szászalékban downos sajnos az is lett volna.
2022. júl. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Százalékot fogsz kapni. Ami biztos az csak amnio sajnos.
2022. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Prena tesztet csináltattuk. Az volt ráírva nekem, pozitív, 18-as kromoszóma szám feletti. Ha minden rendben van, akkor ráírják, hogy negatív.
2022. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Májusban csináltattuk és így nézett ki:


21-es triszómia (Down-szindróma) alacsony kockázat

18-as triszómia (Edwards-szindróma) alacsony kockázat

13-as triszómia (Patau-szindróma) alacsony kockázat

Ivari kromoszómák számbeli eltérései: Turner-szindróma(X0), Klinefelter-szindróma(XXY), Tripla X-szindróma (XXX), Jacob- szindróma(XYY) nem detektálhatók.

Egyéb triszómiák: 9-es, 16-os, 22-es triszómia alacsony kockázat.

Deléciós/duplikációs szindrómák: Deléciós/duplikációs szindróma nem detektálható.

Egyéb eredmény: Járulékos eredmény nem detektálható.


Majd utána volt egy angol nyelvű rész, ahol a részletek és arányszámok voltak

pl.: Trisomy 21 - Low risk - 1/2303954171


Nekem ez így nagyon megnyugtató volt.

Remélem segítettem.

2022. júl. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam most egy ilyet:


"a kromoszóma rendellenességek (pl a Down szindróma) biztos,99,9%-os diagnózisa csak invazív módszerrel (magzatvíz minta vétel (amniocentézis), vagy köldökzsinór vérvételel útján oldható meg. A chorion vagy lepényboholy mintavétel hatékonysága a mozaikosság miatt gyengébb. A lepény és í magzat genetikai anyaga nem mindig azonos. Emiatt tévesen pozitív és tévesen negatív leletek is előfordulnak. Ez az egyik hátránya az NIPT-nek (Prenarest, Veracity, stb."


itt az oldal hivatkozása is:

[link]

2022. júl. 12. 12:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezért írtam az amniot, én is olvastam ezt korábban.

Ha én most terhes lennék mindkettőt megcsináltatnám, de én 43 vagyok.

2022. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Azért nekem elég pontosnak tűnik, amit a leletemből bemásoltam.
2022. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen az is elég pontosnak tűnik. Azt gondoltam egyébként hogy majd olyan lesz az eredmény hogy pozitív vagy negatív. És ez 99%-nál biztosabb. De akkor ezek szerint ki jöhet itt is az hogy 1:800-hoz. Furán írják le az oldalon.



"Negatív predikciós érték (NPV)

A negatív teszteredmény megbízhatósága, tehát annak a valószínűsége, hogy negatív NIFTY™-teszt eredmény esetében a magzat valóban egészséges


Down-szindróma 100%

Patau-szindróma 100%

Edwards-szindróma 100%"


Én ezt úgy értelmezem hogy ha azt mondják hogy negatív akkor 100% hogy nem Down szindrómás a gyerek.



"Specifitás

Annak a valószínűsége, hogy a NIFTY™-teszt értéke negatív lesz annál a kismamánál, akinek a magzata egészséges. A specificitás tehát azt jellemzi, hogy a NIFTY™-teszt milyen megbízhatóan azonosítja azokat, akiknél nem mutatható ki kromoszóma-rendellenesség.


Down-szindróma 100%

Patau-szindróma 100%

Edwards-szindróma 100%"


Ezt szintén úgy, hogy ha egészséges a gyerek akkor 100% hogy negatív lesz a tesz.

Most akkor van olyan eredmény is hogy negatív, vagy csak arány számok?



"Szenzitivitás

Annak a valószínűsége, hogy a NIFTY™-teszt értéke pozitív lesz annál a magzatnál, akinél fennáll a kromoszóma-rendellenesség. A szenzitivitás azt jellemzi, hogy a NIFTY™-teszt milyen megbízhatóan detektálja a betegséget.


Down-szindróma 99%

Patau-szindróma 100%

Edwards-szindróma 98%"


Ennél meg már olyan mint ha azt írnák, hogy ha valaki Down-os akkor 99% hogy kimutatja a teszt.


Vagyis 1% hogy Down-os a gyerek és a teszt negatív lesz? (csak mert akkor ez ellent mond az első kettő ponttal)

Vagy 1% hogy a teszt azt mondja hogy alacsony kockázatú hogy Down-os legyen a gyerek és mégis az lesz?

2022. júl. 13. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!