Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség ideje alatt igényelh...

Terhesség ideje alatt igényelhető valamilyen pénzbeli támogatás, vagy csak szülés után?

Figyelt kérdés
14 hetes terhes vagyok.Azt hallottam, hogy aki már betöltötte az első trimesztert igényelhet valamilyen támogatást, csak nem tudom mit és hogyan.Vagy lehet hogy csak félreértettem valamit...az az igazság, hogy fél füllel hallottam és lehet hogy csak ezt szerettem volna hallani :)
2008. jan. 2. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem, ilyenkor még nincs semmi efféle. Az anyasági (egyszeri) támogatást fogod kapni először a szülés után.Majd utána a gyed-et.
2008. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Van egy családi kedvezmény nevű valami, tudomásom szerint ezt lehet várandósan is igényelni (régebben 3e/hó összegű volt), de most már kizárólag 3 gyermekeseknek jár. Lehet, hogy erről hallottál, mert ezt lehet várandósság alatt.
2008. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Régebben volt ilyen is,h terhességi és gyermekágyi segély,de ez csak a terhesség vége felé jár.Sajnos a hatályos jogszabályok eléggé keszekuszák,a magyarorszag.hu-n megtalálod őket,sok sikert a kibogozásukhoz.

Talán menj be a területileg illetékes TB-hez és ott kérdezd meg!

2008. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A magzat a fogantatás 91. napjától - a terhesgondozást végző orvos igazolása alapján - családi adókedvezményre jogosít. A kedvezményt a várandós nő vagy házastársa veheti igénybe, összege az eltartottak számától függ, havi 3 és 10 ezer forint közötti összeg lehet, amelyre az igényt a személyi jövedelemadó bevallásakor lehet érvényesíteni.
2008. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!