Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandó hányinger, segítség?

Állandó hányinger, segítség?

Figyelt kérdés
7 hetes kismama vagyok. Eddig is volt hányingerem, de az elmúlt pár napban ez egyre rosszabb. Most már folyamatossá vált. Folyton hányingerem van, bár hányni egyáltalán nem hányok, kicsit sem. Szedek terhes vitamint, magnéziumot amiben van B6 is. És folyton aludnék, de legalábbis vízszintesben lennék. Semmihez sincs erőm, ami máskor egy óra munka, az most egy nap alatt van meg. Le vagyok lassul a mint egy lassított felvétel, testileg és agyilag is. Tippek? Gyógyszer? Bármi? A fáradtság még hagyján de ez az állandó hányinger kikészít. Jövő hét végén tudok csak orvoshoz menni. Kekszet eszek, meg gyömberteát iszom, max 5 percre segít.

2022. júl. 17. 12:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Keveset eszem egyszerre nem.is bírnék sokat. Eszem lefekvés előtt is mrg felkelés után is. Kevésbé kell gondolni, egy szelet pirítós, banán, tál kevés, ilyesmik. Szóval az sem lehet, hogy ritkán eszek, v túl sokat. Már nagyon kétségbe vagyok esve mi lesz itt még. Dolgozni már most sem bírok. ☹️
2022. júl. 17. 12:06
 2/17 A kérdező kommentje:
Tál kevés =tál leves
2022. júl. 17. 12:06
 3/17 A kérdező kommentje:
Ennyi. Eddig nem hánytam. Komolyan, mintha valami kinevetett volna, hogy EDDIG nem hanytal. Alig hogy kiirtam a kérdést, rohantam hányni. Persze a hányinger nem múlt el továbbra sem.
2022. júl. 17. 12:35
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

a fáradtság normális, a hányinger szintén. esetleg másféle terhesvitamint próbálj ki, van akinek nem mindegy milyet szed és az okoz hányást/hányingert. nekem az elevittel nem volt gondom.

esetleg d vitamint próbálj ki a fáaadtságra, sógornőmnek az segített kicsit. a vasad rendben van? ha az kevés is okozhat akár fáradtságot, de mint írtam, sajnos a terhesség idején teljesen normális ez a fáradtság dolog .. nekem kb 8-12. hétig tartott, de én amúgy sem dolgoztam, bacitanya a munkahelyem. illetve nekem a hányingeres időszak akkor jött elő, amikor nem esett jól enni... akkor a gyomorsavam csesztetett, és így lett belőle hányás. szóval kicsit erőszakkal, de ettem 1-1 szelet kenyeret, és jobb lett. viszont nekem pl. az édes dolgok sem jöttek be ilyenkor, értsd úgy hogy semmi amiben cukor van, még a háztartási keksz sem.

2022. júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy votlam. Második trimeszterre általában elmúlik.
2022. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Viszont az ilyen emberektől, mint te, utolsó, sokkal erősebb hányingerem van, mint bármi mástól. Nem tudom elhinni (illetve el tudom, de nem akarom), hogy ilyen érzéketlen, pszichopata véglények szabadon szívják a levegőt. Nehogy azt hidd, h megsértettél, mert nem, de kár beléd minden egyes levegővétel, amit szívsz, minden egyes falat, amit lenyelsz, minden egyes korty víz, amivel a semmirekellő életedet megóvod a kiszáradástól, hogy további szép, pozitives építő jellegű kommenteket irhass embertársaidnak.

De az tényleg nagy kár, hogy a te anyad nem gondolt a lehetőségre. 🤷‍♀️

2022. júl. 17. 14:49
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoznod is kell vagy tudsz pihenni?


Sajnos nem sokmindent tudsz tenni, majd javulni fog. Sajnálom, nem tudok hasznosat írni de én is ugyanezt éltem át, 3 hétig volt ennyire durva, ez idő alatt 4x hánytam szóval nem volt sok, viszont folyamatosan hányingerem volt. A folyamatos fáradtság tovább maradt.

Remélem neked sem tart túl sokáig a folyamatos hányinger.

2022. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az a szerencsém, hogy tanár vagyok. Most pont nyári szünet van, szeptemberben pedig már valószínűleg nem fogok visszamenni pár hónapra.

Az a durva, hogy nagyon édes szájú vagyok, és pár napja semmilyen edessegre nem birok ranezni. Kávé nélkül sem tudtam elképzelni az életem ettől pedig már a terhéssegem elejétől undorodom.

Eddig heti 5szor edzettem, én vagyok az, aki hajnali ötkor vagy fél hatkor kelt és ment futni vagy úszni. Most a 150m re lévő kisboltig talán elvánszorgok, majd be az ágyba, úgy elfaradok.

2022. júl. 17. 16:39
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen sajnos. Ezt túl kell élni, kitartást kívánok.
2022. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért megnyugtat, h nem vagyok egyedül. Hallottam a terhességi rosszullétről, de az új hogy ez 0-24ben velem van, nem csillapodik egy percre sem. Azt hittem főleg csak reggel van ilyen.
2022. júl. 17. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!