Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen vérnyomás ?

6 hetes terhesen vérnyomás ?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy a terhesség alatt megváltozhat a vérnyomás.

Nekem eddig az átlag 130-140 között volt és szívverés 80-90 között.

Most pár napja eléggé szédelgős vagyok.

Utolsó mérés 110/65 94 a szív

Gondolom amiatt szédülök mert alacsony. De ez így normális ? Orvoshoz majd egy hét múlva megyek, addig is érdekelne, hogy volt valakinek hasonló?



2022. júl. 22. 09:36
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Igen, normális. Nekem is rohadt alacsony lett, már a beültetés (lombik) utáni napokban, a beágyazódás alatt is. Ájulásom is lett belőle.

Ha kapsz progeszteron pótlást, főleg ráerősít, de maga a progeszteron jelenléte viszi le a vérnyomást.

Én 9 hetes vagyok, a héten mérte a védőnő, 102/60 volt a vérnyomásom. 😐

2022. júl. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

94. A pulzusod nyugalmi állapotban ? Azért arra figyelj 100 fölött az én dokim nem szerette a többi az teljesen jó őrülj neki terhesen tartósan 140 vagy felet gyógyszert kell szedni.

Illetve ha a dokid áldását adja rá igyál kávét az segít. De a pulzusod miatt én nem merem ajánlani.

2022. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Terhesen sokaknak alacsony a vérnyomása, nekem is nagyon az, 15 hetes vagyok, mindig is az volt. Jobb mint ha magas lenne. Nekem a védőnő sápítozik mindig, hogy milyen alacsony, de azon kívül, hogy igyak kávét, ő sem tud mit mondani. De nem vagyok nagy kávés, az energia italt ittam mindig helyette vagy zöld teát. Azokat most nem lehet. Úgyhogy marad az egész napos álmosság és a szédülés ha felállok valahonnan. Nem most fogok szívrohamot kapni, az is biztos.
2022. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenképp megbeszélem majd az orvossal!:)
2022. júl. 22. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!