Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 13hetes terhesen magas vérnyom...

13hetes terhesen magas vérnyomás normális? Mitől?

Figyelt kérdés

Sosem volt magas, 1,5hete felmegy... 150 volt az utolsó.

Van valami praktika, amitől lemegy? Nem szeretnék gyógyszert szedni rá.


2021. ápr. 21. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Orvos, védőnő mit mond?
2021. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt fel tud menni, jobb ha ennél kicsit később történik ez meg és nem a legelején. Kell rá gyógyszer, ez nem játék, baja lehet a babának és neked is. Az ha hetente egyszer felmegy 150-re nem vészes annyira, de mérni kell, fel tud menni attól is ha mozogsz, vagy ideges vagy.
2021. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha minden nap vagy csak 2 nap egymás után 150 fölé megy azonnal orvos mert a babád is elveszítheted!!!!

Ezt mindenképpen jelezni kell az orvosnak!

Nálam ugyanígy kezdődött, nem mentem orvoshoz majd az egyik reggel arra keltem hogy forog minden. Azonnal ügyeletre mentünk ahol kiderult hogy már 220 volt a vérnyomásom! Előtte sosem volt magas....

Ehez képest, ez nagyon durva volt.

3 napig voltam kórházban, kaptam infúziót és azóta napi 4 szem vérnyomáscsökkentőt kell szednem!

Most vagyok 24 hetes.

Ez nem játék...

2021. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Most kezdődött igazából, és nem mindennapos. Tegnap voltam háziorvosnàl, azt mondta mérjem. Ha továbbra is magas, azonnal menjek.

Nyilván megelőzésképp szeretnék valamit, de olyat ami nem gyógyszer.. de ha nincs más, nyilván az lesz!

2021. ápr. 21. 17:04
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Nincs más, de egyébként nem kell ennyire parázni egy vérnyomáscsökkentőtől. Terhesség után már nem fog kelleni.
2021. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!