Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 hetes vagyok és még nincs...

39 hetes vagyok és még nincs előtejem. A védőnő szerint nehezen tudok majd szopizatni. Az a baj, hogy még csak nem is érzem, hogy meg lenne duzzadva a mellem vagy ilyesmi. Ezek szerint nem lesz tejem?

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lesz, miert ne lenne? Akarj szoptatni, egyel taplalot, es igyal nagyon sokat. Fejot en mar vittem a korhazba is, es szepen szules utan megindult. 2.3 napon, valtozo. Tedd majd a kicsit mellre, es fejjed is. Nem lesz gond meglatod, de enni, inni kell hozza!!!
2008. dec. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szia kívánom h legyen tejed majd...de nekem se volt semmi előjel ahogy te is írtad, lett tejem végül 8 hónapigszoptattam de elején kínszenvedés volt...alig tudtam varázsolni...fejés éjjel nappal két óránként... kül bogyók szedése..kitartó munka lett eredménye....a lényeg h nem szabad görcsölni bízni kell, s égvilágon mindent meg kell tenni érte!!!
2008. dec. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire egyedi a mi esetünk, de nekem sem volt előtejem. A mellem ugyan megnőtt, de nekem nem volt tejbelövelés egyik gyerekemnél sem:-(( Nagyon kevés tejem volt, pedig elhiheted mindent megpróbáltam!! 2-3 hónapig szenvedtünk a szoptatással aztán feladtam. Most a 3. terhességemnél sincs előtejem és most már nem is várok csodát. De nem biztos, hogy neked is így lesz. Hátha vki mond vmi használhatót itt.

Azért ne add fel, lehet én kivétel vagyok.

2008. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy pozitív példát fogok írni. Nekem sem volt előtejem, vajudás közben kezdett el egy kicsit csöpögni. A tejbelővellés csak 4. napon történt, de utána rengeteg tejem lett!! Három kisbaba is jóllakott volna tőle, és nem is fejtem, nehogy még több legyen. Most 9 hónapos a kisfiam és még mindig szopizik, pedig csak este és reggel kéri a cicit. Az, hogy nincs megduzzadva a cicid, nem jelent semmit. Nem is nőtt? Vagy csak nem kemény? Akkor lesz csak kemény, ha bekövetkezik a tejbelővellés. Ne görcsölj ezen, ez nem tesz jót! Szép szülést és boldog babázást! :-)
2008. dec. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nyugodj meg mert SEMMI KÖZE az előtejnek ahhoz, hogy később lesz-e tejed. Majd szülés alatt beindul a dolog, és a szülés utáni 3-4 napon már rengeteg lesz.

Már ezt annyiszor írták ezen az oldalon. Egyébként meg nem értem az ilyen védőnőket, nem ugyan azt a képzést kapják a főiskolán? Miért kell ráhozni a frászt a kismamákra?

Nekem se volt előtejem és még mindig csak szoptatom az 5 hónapos kislányomat.

Üdv

2008. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
nagyon tudatlan a védőnőd... nekem nem nőtt a mellem,előtejem sem volt,mikor a babámat a cicimre tettem(első 3 órában a szülés után) indult be a tejem és rengeteg termelődik!!! Szopiztasd az elején sokat,akkor is,ha nincs tejed,akkor is ha van,mert csak attól fog beindulni igazán a tejtermelődés (az ellenpélda: van olyan ismerősöm,akinek csak úgy folyt az előteje,szoptatni pedig csak 6 hétig tudott...)
2008. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, tényleg nincs összefüggés. Itt vagyok én ellenpéldának: 75Bről 85D-re nőtt a mellem terhesség alatt és kb a 20. héttől volt előtejem. Mire mentem vele? Semmire. Tíz nappal szülés után még mindig csak előtejem volt, fogalmam sincs, hogy milyen lehet az a belövellés, amiről a többiek beszélnek. Akkor kiderült, hogy hormonális oka van a dolognak, kicsit javult a helyet, de ha leírom, hogy mennyire, akkor sokan felkacagnak: két mellből van kb 30-40 ml tej egy etetésre, de néha csak 20, néha 70. És ezt is úgy értem el, hogy kegyetlenül sokat volt a baba cicin (amíg meg nem unta) és a fél napomat a mellpumpával töltöm. Eszek, iszok, próbáltam már mindent, rengeteg pénzemben és még több energiámba, valamint egy kialakuló gyomorfekélyembe is benne van a szoptatni akarás, még sincs több tejem.

Azt sem tartom kizártnak, hogy ez a dolog örökletes (nem a szoptatni tudás, hanem a hormonális probléma), mert négyen vagyunk testvérek és édesanyám egyikünket sem tudott szoptatni sajnos, hasonló nehézségei voltak, mint nekem.

Szóval ennyit a terhesség alatti előtej és a szoptatni tudás közötti összefüggésről!

2008. dec. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapos terhesen már volt előtejem,egész sok,most meg 1 hónapos a kislánym és alig van tejem,nem lett több azóta sem,csak amennyi az előtej volt.
2008. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez is igaz, amit az egyik kismama irt, hogy az edesanyja ot sem tudta szoptatni a masik 3 testveret sem. Az en baratnom sem tud egyaltalan szoptatni, es ot sem tudta az o anyukaja annak idejen.

Gyomorfekelyt azert ne kapjal, mert millio es meg annal is tobb gyerek nol fel ugy, hogy nem szopizik. Tudom, ez enyhe vigasz, de a gyomorfekely sem jatek!!!

2008. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2008. dec. 21. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!