Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS/GYED ügyben hol kaphatné...

TGYÁS/GYED ügyben hol kaphatnék hihető felvilágosítást? A munkaügyesünk szerintem nem jól mondta nekem, és szeretnék olyan információt kapni, ami meg is felel a valóságnak.

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 15:19
 1/8 poci-maci ***** válasza:
100%
szia az oep.hu-t ajánlom neked ott 99%ban moűinden le van írva!
2010. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Végig böngésztem az OEP honlapját is, de sajnos nem lettem okosabb. Ami engem érdekel, ott nem találtam meg.
2010. szept. 22. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Írjad meg, mit szeretnél megtudni és remélem tudok rá válaszolni.
2010. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Megpróbálom röviden.

Szeptember végéig gyeden vagyok, már megigényeltem a gyest 30-ától. Jön a kistesó május közepén.

A munkaügyesünk azt mondta, hogy a tgyás és a gyed jóval kevesebb lesz, mert ugye most gyesre megyek, és azt veszik alapul.

Na már most én úgy tudom, hogy ha 9 hónapig gyeden voltam és 3 hónapig gyesen, és májusban szülök, áprilistól kérhetem a tgyást, októbertől a gyedet, tehát mindkettőt az idei évemből számítják, ezért a 9 hónap gyed dominál. Illetve ha januártól kiírnák a szabikat (50 napom van) az eltart sacc/kb március közepéig, akkor elmehetek 1 hónap táppénzre és utána ugye tgyás. Ilyenkor párom kaphatná a gyest pluszban. ÉS hogy mivel már szülés éve, így az nem számít bele tgyás és gyed számításába.

Most kapok 71-72.000 Ft gyedet, a tgyásom úgy emlékszem 10.000 Ft-tal volt magasabb.

Remélem érthető voltam és tényleg tudsz nekem segíteni, vagy tanácsot adni, mit csináljak. Hülyén hangzik, de hogy járnék jobban anyagilag?

Nagyon szépen köszönöm!

2010. szept. 22. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:

No, ilyenkor azt nézik, hogy melyik volt a több idő az elmúlt időben, a gyed, vag a gyes. Mivel esetedben a gyes ideje lenne több (7 hónap), igy az dominálna, tehát rosszabbul járnál. Tehát ha az elmúlt év (szülés előtt) nagyobbik részében gyesen voltál, akkor az nem jó. Ha a nagyobb részben gyeden, akkor az jó. Nálad nagyobb részt gyes lesz, tehát nem jó.

Ezzel nincs mit kezdeni.


Ahogy a legtöbbet tudod kihozni a helyzetből: ha tudsz, menj vissza dolgozni fél évet (táppénz nékül). Ha korai terhes vagy, akkor megtehető. Én ezt tettem, ikrekkel. Ekkor a béred alapján kapnád a juttatásokat, ekkor járnál a legjobban anyagilag.

Ha ez nem megy, akkor úgy juthatsz a legtöbb pénzhez, hogy kiveszed a szabikat és elmész táppénzre, majd igényled a tgyást és utána a gyedet. Bár ettől nem lesz nagyobb összegű a tgyás és gyed, de legalább addig nem csak gyest kapsz.

2010. szept. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy a munkahelyeden igaza van a csjnak, a te számitásod ott téved, hogy nem az idei évet néznék nálad, hanem a szülés előtti 365 napot. És igy már sajnos gyesen voltál többet.
2010. szept. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tehát nem a szülés előtti naptári évet nézik, hanem a szülést megelőző egy évet? Így tényleg szarul jövök ki.

Dolgozni nem tudok visszamenni, mert a munkahelyem megszűnt. A cég még létezik, de már csak más városban vannak irodái. :(

2010. szept. 23. 13:48
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Jól gondolod, amit a munkaügyisről írtál! Adja vissza a bizonyítványát. A gyes semmilyen ellátás alapját nem képezi, max összekötő időnek számít a bizt.idő megállapításánál.

Hasonló kérdésre írt válaszom:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Neked is azt ajánlom nem a neten keresgélj, itt mindeféle hülyeséget írnak össze. Hívd fel te személyesen az illetékes oep ügyfélszolgálatát és választ kapsz a kérdéseidre.

Én is majdnem elhittem, hogy nem jár semmilyen ellátás csak a gyes, de kiderült, hogy kb. 90 e ft thgy-re vagyok jogosult havonta.

A döntés a tied.

2010. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!