Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hintőpor okozhat problémát?

A hintőpor okozhat problémát?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok és kb már 2-3 éve ugyanazt a szárazsampont használtam, viszont ahogy terhes lettem elolvastam az összetevőit és úgy döntöttem, hogy inkább helyettesítem babahintőporral, mert az mégis csak babáknak van, valószínű nincs benne annyi kemikália. Tegnap elolvastam ennek is az összetevőit és akkor láttam meg, hogy az utolsó előtti összetevő a szalicilát, ami elvileg terhesség alatt csak 2%-os koncentrációban használható. Borzasztóan megijedtem és borzasztó lelkiismeretfurdalásom lett, hogy nem voltam körültekintőbb, pedig tényleg csak jót akartam. Viszonylag gyakran használtam egyébként. Szerintetek árthattam a babának? Az jutott eszembe, hogy végülis ez egy por, aminek nem az a dolga, hogy felszívódjon a bőrbe, hanem a fejbőröm felületén maradt. Egy szó mint száz, borzasztóan kétségbeestem. Szerintetek érdemes bőrgyógyászt/ bőgyógyászt felkeresni ezzel a problémával?

2022. júl. 28. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy is, semmi bajod nem lesz ennyitől, nyugodj meg!
2022. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Szia! Én a helyedben mondjuk használtam volna továbbra is a megszokott szárazsampont, de ha ennyire szívügyed lett, hogy természetesebb módszerekkel próbálkozz, akkor ajánlom a szódabikarbóna+keményítő kombinációt (keress rá, rengeteg receptet kidob a net)

A legtöbb hintőpor amúgy tartalmaz valami csúnyaságot..

De ez pl. pont nem: [link]

2022. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 A megszokott szárazsamponomban is volt sajnos egy olyan anyag (ftalát, ha jól emlékszem), ami a hajlakkokban is van és ezt kifejezetten kerülendőként tüntették fel terhesség alatt. :(
2022. júl. 28. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:
15%
Ennyitől nem lesz bajod, de a babahintőporokban azbeszt van, szóval inkább dobd ki.
2022. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A ftalátok valóban okozhatnak vetélést, az meg hogy valaminek nem az a dolga hogy felszívódjon a bőrön keresztül aranyos gondolat. De attól még felszívódik 😂 Nem hiába mondják, nyilván kis túlzással talán, hogy kevésbé lenne ártalmas megenni a kozmetikumokat, mint magunkra kenni. Ettől függetlenül 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy nem ártottál a babádnak. Ne aggódj! Majd azért őt ne hintőporozd be 😊
2022. júl. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Miért is pontoztatok le? Tudományos tény. Van is róla egy dokumentumfilm az HBO-n. A szépségipar titkai vagy valami ilyesmi a címe.
2022. júl. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!