Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Koraterhességben a méretek...

Koraterhességben a méretek ugye nincsenek kőbe vésve?

Figyelt kérdés
Ovulációm hőgörbe alapján június 27-én volt és akkor is voltunk együtt utoljára így későbbi fogantatás ki van zárva. Első pozitív tesztem július 6-án volt majd 19-én semmi az ég világon nem látszott uh-n ami terhességre utalt volna. 25-én már látszott egy 4mm petezsák benne sejthető szikhólyaggal. Ma pedig aug. 9-én 12x10x5mm szabályos petezsák benne 2mm embrió szívpulzálás még nem látható. Ez így rendben van? Egy héttel minimum kisebb mint a vélt fogantatás szerint lennie kellene de fejlődik.

2022. aug. 9. 14:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos valóban így van, hogy az embironális fázisban egyeznek meg a méretek, és később jelennek csak meg az egyedi eltérések.

A dátumok alapján én sem fűznék hozzá sok reményt, abból a szempontból viszont valóban érdekes, hogy az uh-k szerint mindig van valamiféle fejlődés.

Mikor kell visszamenned?

2022. aug. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
De, pont az elején van kőbe vésve úgymond. Nyilván nem 1-1 mm eltérésre gondolok, de ha valós a fogantatás ideje, semmiképp sem lehetett később, akkor ha el van 1-2 héttel maradva az embrió a terhesség korához képest, ott biztos, hogy gond van.
2022. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Na most utána néztem több külföldi oldalon is es az alapján tokre arányosan nőtt. (Két tete méretek alapján 4 hetes 4 napos voltam mert a 4mm petezsák annyinak felel meg)

A táblázat alapján a 2 és 2,5mm embrió 6hét 2 naposnak felel meg. De ha a táblázatot nézzük az előző terhességemnél 6hét6naposan mentem először és 7mm volt a kislányom. Csatolom a képet:

[link]


Szeretnék reménykedni hogy minden rendben lesz. Elolvastam itt gyakorin is millió kérdést és olyan sokszor van hogy reménytelennek hitt terhességekből egészséges baba született pl mikor 15-20mm petezsákban nem láttam semmit majd 1-2 hét múlva már volt szívhang.

Minden esetre most bezárom az internetet és nem olvasok rémtörténeteket hanem próbálom az elkövetkező két hetet azzal tölteni hogy örülök a méhemben fejlődő embriónak. 22én megyek kontrollra

2022. aug. 9. 18:55
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az embrió naponta 1 mm-t nő ideális esetben, így nem mindegy, a 6. hét hányadik napján járunk.

Ha az embrió 6+2 hetesen 2.5 mm, akkor 6+6 hetesen 6.5 mm. 0.5-1 mm-rel még elmérhetik, amíg ilyen pici.

Ha neked július 6-án pozitív lett a teszted, és jún. 27-én volt az ovulációd, akkor, mivel a peteérés időpontjánál számít az utólagos visszaszámolás szerint 2 hetesnek a terhesség, te tegnap már a 8. hetet töltötted. Ma 8+1 hetesen az embrió méretének 17-18 mm körül kéne lennie, bőven szívhanggal. Én pont ezen a napon mentem, 17.5 mm volt az embrió. Neked meg 2 mm. Ez brutális különbség.

Akkor lehetne okod még reménykedni, ha nem lenne biztos a fogantatás ideje, de mivel már július 6-án volt pozitív teszted, így nincs miről beszélni. Ez túl nagy lemaradás. Másoknál lehet, hogy olvastál olyat, hogy "reménytelen" helyzetből lett szívhang, csakhogy ott a válaszadók rosszul tudták a pontos fogantatás idejét. Neked 2 hét csúszás van.


Esetleg olyan ritka esetet tudnék elképzelni, de tényleg csak elméleti szinten, hogy akkor, amikor pozitív teszted volt, kémiai terheséged volt, aztán lett egy újabb peteérésed az előzőre kb. két hétre, és abból lettél terhes, mert az felelne meg a terhességed korának úgy, hogy ne adjon aggodalomra okot az embrió mérete. De őszitén szólva ez nagyon valószínűtlen opció.

2022. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
10 vagyok nekem is amikor már elindult a fejlődésük akkor hozták rendesen csak ott az elején volt 1 hét lemaradás, és sajnos mind kettő missed lett.
2022. aug. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az első pozitív teszttől számolj! Akkor voltál 4 hetes, +-1-2 nap. Aszerint most kb 8 hetesnek kéne lenned, kb 15mm crl-lel, szívműködéssel, stb.

Ne éld bele magad, lehet, h pár mm-t még fog nőni, de pulzálás már nem lesz, előbb-utóbb beindul a vetélés.

2022. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok.

Pontosan ugyan úgy fut a ciklusunk és nálam már 17mm embrió van. Ha 3 napot is várakoztak nálad akkor is már több 10mm embriónak kéne lenni.

Homokba dughatod a fejed de sajnos akkor se lesz ez így jó.

Nem értem az orvosokat ,hogy miért nem öszinték a nökkel.

Hálás vagyok a dokimnak mert soha nem keltett hiú ábrándokat bennem.

2022. aug. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi van veled kedves kérdező? Megmaradt a terhesség?
2022. szept. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Missed ab lett. Nem indult be a vetélés magától. A 11. héten műtöttek de a méretei 5 hetesnek feleltek meg (12mm petezsák, 3mm embrió szívhang nélkül). Tudtam az elejétől fogva ezért nem volt nehéz az elengedés. Persze a remény hal meg utoljára, addig a pontig reméltem hogy történik valami csoda amíg meg nem állapították hogy két hét alatt nem fejlődött semmit. Utána már csak azt vártam hogy vége legyen és jöhessen a következő
2022. szept. 22. 08:02
 20/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom!
2022. szept. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!