Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba mozgását érzem?

A baba mozgását érzem?

Figyelt kérdés
A 21. hétben járok. Már éreztem mozgást, de csak gyengén, bár már el tudtam különíteni a bélmozgástól. Két napja nem vagyok túl jól, talán elrontottam a gyomrom, máskor is volt ilyen, kicsit megy a hasam, meg érzem, hogy valami nincs rendben. Azóta időnként olyan érzésem van, mintha egészen a hasam alatt olykor megrándulna valami. Vagy talán lüktetéshez is tudnám hasonlítani. Van, hogy csak egyszer, van hogy többször, de csak időnként. A kérdésem, lehet hogy egyik napról a másikra a baba mozgását érzem erősebben, ő rugdos ott valamit vagy ez más lehet, esetleg bélmozgás? Hozzáteszem, hogy minden furcsa érzéstől nagyon megijedek, első gyerek. Köszönöm, ha tudtok segíteni.

2022. aug. 10. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen! Nekem pont ilyen érzés volt mint egy izomrángás. Mindenki le akart róla beszélni de erősödött és egyértelmű lett. Úgyhogy nem csak a csikiző buborék meg halacska meg ilyenek léteznek, nekem olyan érzés egyszer sem volt.
2022. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Csuklik talán.
2022. aug. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rángás szerű érzés mióta mozog csak egyre erősebb lett és már nem csak lenn (ahol az uh szerint legutóbb a lába volt), hanem fentebb is meg van, hogy oldalt van. Egyértelműen ő az.
2022. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kicsit megnyugodtam. De ez a hasmenés, hasfájás is elmúlhatna már, mert minden apróságtól annyira megijedek.
2022. aug. 10. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha fáj is az annyira nem jó, de nekem pl pont ott a 20. Hét körül az addig semmi problémát nem okozó magnézium váltott ki hasmenést hirtelen. Ahogy abbahagytam jó lett.
2022. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Meg tudlak érteni m én is elsőbabás vagyok és minden dolognak egyszerre utána nézek, hogy normális e.

Nálam is rángásszerűek voltak érzetre a baba mozgásai kezdetben. Most már a 24.hétben vagyok azóta erősebbek lettek és már mindenfelé érzem őt.

2022. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el szedni probiotikumot. A hasmenesroll tud az orvosod vagy a védőnő?
2022. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Még nem, tegnap kezdődött és ma délutánra jobb lett. Ha holnap mégis előjönne, szólni fogok neki.
2022. aug. 10. 17:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem újabban menetrend szerűen hétvégére valami bélbajom lesz. Hányok egyet kettőt, megy fél napig a hasam, aztán mint akit elvágtak, semmi.


A magzatmozgásra térve: nekem sem volt/nincs, pillangó, halacska, csillámpóni ugrálás. Inkább olyan volt, mint amikor tikkel az ember szeme, csak mélyen a hasamban. Tehát izomrángás. Annyi, hogy most már erősebben érzem és néha már egészen komolyan látszik kívülről is. (23hkm)

2022. aug. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!