Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néha 7 feletti vércukorszint...

Néha 7 feletti vércukorszint nagyon káros a magzatra?

Figyelt kérdés
Terhelésen határértek volt a cukrom, diétát írt elő a doki, de s cukorgondozóba azt mondta, hogy nem kell menni. Azóta méregetem magamnak, tapasztalom mit ehetek. Az a baj, hogy a gyümölcsöket imádom, más édességről bármikor lemondok. Ha heti 1-2x bűnözök és eszek szőlőt pár szemet, az nagy baj? 8,2 re ment fel így, napközbe teljesen rendben volt
2022. aug. 12. 22:24
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
78%
Az nagyon sok a 8,2. Terhességi cukorbetegség facebook csoportra nézz fel. Rengeteg problémát okoz, kezdve elöregedett méh, koraszülés, gyerek is cukros lesz stb. Gyümölcsöt lehet cukrosan is enni,csak annak is megvan a szabálya. Én mindent ebből a csoportból tudtam meg,mert nálunk a dietetikus le se tojta az egészet,holott nagy problémát tud okozni...
2022. aug. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%

Ha tudod, hogy káros lehet a babának, akkor miért "bűnözöl"?

Komolyan néhány kismamának mintha a gyomra lenne fontosabb, nem a gyereke. Páran még örülnek is, hogy van mire fogni ilyenkor.

2022. aug. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
94%
Cukorbetegnek, IR-esnek három gyümölcs biztosan tilos: a banán, a dinnye és a szőlő. Válassz más gyümölcsöt a "bűnözéshez". Emellett csak délutánra (uzsonnára) időzítsd, és mérettől függően korlátozott mennyiségben. Pl. ha alma, akkor abból egy kisebb vagy közepes darab/nap. Nem baj, ha eszel mellé 2-3 szem Korpovit kekszet, az kicsit lassítja a felszívódást, nem dobja úgy meg a cukrod, legalábbis nem zuhan le hirtelen a gyümölcs után.
2022. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
A 8,2 nem számít extrém magasnak, sőt. Pláne ha csak pár percig áll fenn
2022. aug. 12. 23:20
 5/39 anonim ***** válasza:
89%
Más országokban kicsit magasabb a limit, 7,8, ha jól emlékszem. De a 8,2 már tényleg sok, pláne ha rendszeresen ennyi, tehát heti többször. Én sokat kísérleteztem, de mindig úgy, hogy 6,5 alatt maradjak, meg mértem pluszban, ha "gyanúsat" ettem (az lenne a cél, hogy semikor se legyen magas, azért 1 óránál kell mérni, mert ott szokott lenni a csúcs, de lehet hamarabb is, ha gyors felszívódásút ettél). A Korpovit nálam csak rontott. A zsíros kaja, savanyúság segített, meg főleg a séta. Ha szőlőt akartam volna enni, ettem volna 3 szemet, majd sétálok fél órát, aztán mérés, aztán 1 óránál is. Ha bőven 6,5 alatti mindkettő, akkor másnap ugyanez 5 szemmel stb. Btw. a kórházban is volt a gdm ebédben görögdinnye, egy tenyérnyi szelet, 3 cm vastag.
2022. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
83%

De miért pont szőlőt eszel?

Vegyél málnát pl. annak sokkal alacsonyabb a ch tartalma.

2022. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
87%
A 8,2 még nem is feltétlen a cukorcsúcsod volt, lehet hogy annál magasabbat is elértél. Ráadásul a terhesség előre haladtával a cukorcsúcsod csak még magasabb lesz pláne kezeletlenül. Nekem kezelés MELLETT voltak 7 feletti értékeim az utolsó hetekben. Képzeld nálad mi lesz,de ha ennyire tojsz a babád egészségére hát hajrá. Amúgy ez nem annyit tesz hogy nem eszel cukrot, az a lényeg mikor és mennyi szénhidrátot eszel. Nem ehetsz összevissza és nem ehetsz akármit pl sima kenyér is kilőve vagy nem ehetsz akár paradicsomot( van akinek ez is feldobja a cukrát),de te babád te problémád ha koraszülött lesz.
2022. aug. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

6 a szőlő éppen érik a kertben


Málna már nem



Persze ez nem mentsèg, csak a “miért az”-ra válaszolok🫣



Lépj be a csoportba!


A kiugrások a veszélyesek, nem csak a magas cukor.


Mondjuk nekem àtlagosan 4-4,2 a cukrom ( extrémalacsony) ha hirtelen kiugrasztanám akàr csak 6,5-re az sem lenne jó bàr nekem az elképzelhetetlen. A terhelésen 3,9-ről 4,1 lett)


Viszont sajnos apukám nagynéném nagymamám cukros unokatesóm pedig IR-es

Így elég sok infóm van☹️

2022. aug. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
21%

Azért én ennyiből még nem írnék olyanokat, hogy a kérdező tojik a babája egészségére. Ha tojna rá, nem kérdezett volna, sőt nem is mérné a vércukorszintjét.


Ugyanúgy, ahogy később az lenne ideális a baba idegrendszeri fejlődésének, ha mindig alhatna, amikor ő szeretne, mégse ehhez alakítja az ember a programját 100%-ban, szerintem érthető, ha a terhességben is hasonló elveket követ valaki. Ahogy más országokban elfogadott néha 1-1 pohár bor elfogyasztása is.


Csakhogy ebben az esetben a válasz az, hogy sajnos ez már sok, és hosszú távon nagyon árt a babának.

2022. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
95%
Azért tojik rá,mert azt írja végülis ez nem magas vagyis továbbra is bűnözni akar...
2022. aug. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!