Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércukorszint jo? Most akkor...

Vércukorszint jo? Most akkor IR es lettem terhessét alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25+1 hetes vagyok,tegnap voltam a terhesléses cukorvizsgálaton!

Aminek meg is kaptam az eredményét.

Nemtudom,hogy most ez jó vagy nem?van valaki aki ért hozzá és tudna nekem segíteni ebben?

Az orvosomat ma probálom majd hívni.


Glükóz(éhgyomri 0perces ,vércukor )plazma ; 4.5 (ref:.3.7-6.0)

Glükóz 120perces plazma 5.2 (ref:.< 7.8)

Inzulin:. 24.2 (ref:.3.0-25.0)

Inzulin 120perc:. 73.3

Inzulin rezisztencia:.4.84 (ref érték < 2)


Elöre is köszönöm a válaszokat! 😊


2022. máj. 13. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség eleve egy inzulinrezisztens állapot.
2022. máj. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A cukor jó. Inzulint felesleges volt nézetni így terhesség alatt, ahogy az 1# is írja, alapból IR állapot a terhesség. Nem releváns az eredménye.
2022. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló az inzulin értékem. (nem kértem, alapból csinálták a terheléssel, 120 perces 69.9)

Én nem igen foglalkoztam vele, majd teljesen más miatt 28 hetesen kórházba kerültem ahol SOS 160 CH diétára fogtak, na onnantól olyan depressziós lettem mint a k.va élet, szó szerint egész nap csak feküdtem és aludtam, utáltam az egész terhességet, nem volt erőm semmihez.

1 hete voltam másik orvosnál 35 hetesen aki ránézett és közölte, hogy terhesen ez teljesen oké, full feleslegesen keserítik a kismamák életét az inzulin nézegetésével, régebben ilyen nem is volt és egyek amit akarok. Azóta visszatért az életkedvem meg az erőm is, és teljesen jól érzem magam, teszek veszek és így immáron az utolsó 4 hétre megszerettem terhesnek lenni :D

2022. máj. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem néztek izulint. A cukor ref. érték 7,4 volt, én bőven alá estem (5 körüli értékkel), soha szóba sem került, hogy gond lenne, sőt. A védőnő meg is dícsérte milyen szép cukorszint.
2022. máj. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az inzulin szint felesleges volt, terhesség alatt nem ad pontos infót. A terhelés jó.
2022. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!