Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet szalámit...

Veszelszkiandi kérdése:

Tényleg nem lehet szalámit enni terhesen? 25 hetes vagyok és most hallottam erről először árthattam azzal hogy ettem eddig?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 13:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%

Egészségedre váljék!

Amit én is leszedek az a Pick téliszalámi héja, és a nyers kolbászokat nem eszem, de a második gyerkőcömmel is eszem szalámit, picket, pirítva szalonnát stb...ja, meg még a véres,nagyon májas dolgokat kerülöm, de a többit eszem.

2016. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

Nyugi, nem lehet semmit enni, mert minden káros. :D

Kerüld:nyers hús és tojàs, alkohol, cigi, drog, penészes sajt.

Boldog babavàrást!

2016. febr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
En is ettem, egeszseges 4 honapos kisfiam van!
2016. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Én ettem, sőt terhességi cukrosként kapott mintaétrendben is szerepelt. De én pl a fahéjról is később tudtam meg, hogy nem ajánlott. A következő terhesség alatt is fogok enni szalámit. Mondjuk én csak boltit ettem, nincs semmi háztáji ételünk.
2016. febr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

Nem igazan, mert nyers. Fustolt, de nyers, ezert liszterozist okozhat.

Akik ide irnak, hogy ettek, az nem az a par szazalek , akinek beteg gyereke lett a liszterozis miatt. Vagy elvetelt, es nem tudjak mitol.

2016. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
14%
Amikor a 6 hetes kontrollra mentem, pont találkoztam egy ilyen nővel, aki emiatt vetélt el. Nem olyan elenyészően ritka.
2016. febr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
Ilyet még életemben nem hallottam. Három gyerekem van, szerintem mindegyik alatt előfordult, hogy ettem szalámit, sőt füstölt kolbászt is, mert azt kívántam.
2016. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

" Három gyerekem van, szerintem mindegyik alatt előfordult, hogy ettem szalámit, sőt füstölt kolbászt is, mert azt kívántam."


Azért három gyerek nem reprezentatív minta...

Ritka, de akit érint, azt nem fogja vigasztalni, hogy ő volt az ezerből az öt egyike.

2016. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Értem én, de akkor is életemben először hallok arról, hogy a szalámi vetélést okozhat...
2016. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
Nahát, én ezt még nem hallottam, pedig sokat olvastam terhesen ilyesmiről. Mivel a sonkátnem szeretem, én csak szalámit ettem, ha felvágottra került sor (heti több alkalom). Két gyerekem van, semmi bajuk nem lett. Persze, ha tudom, nem ettem volna, de fura, hogy se orvos-se védőnő nem említette.
2016. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!