Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ettetek,...

Petra19870715 kérdése:

Terhesség alatt ettetek, esztek füstölt húsokat? Szalámi, sonka, stb. én csak most hallottam hogy tiltólistásak! árthattam vele a magzatnak? Egyébként 28 hetes vagyok

Figyelt kérdés

2016. márc. 13. 18:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mindent lehet mértékkel.
2016. márc. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Regáti ***** válasza:
52%
Én végig ettem! Szoptatás alatt viszont nem eszem!
2016. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Hat en ma ettem Rakoczi szalamit meg egy kis feta sajtot... Tudtam, hogy nem kene, de nagyanyaink sztem eleg sok fustolt kolbaszt es szalonnat ettek terhesen, aztan egeszsegesebb babak szulettek, mint manapsag! Persze enm azt mondom, h minden reggel azt kell enni, de mertekkel szerintem is oke.
2016. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Hát itt pedig pont nem ér semmit a mértékkel evés. Nem azért nem szabad, mert egészségtelen, hanem mert nyers hús! A füstölés nem hőkezelés, nem főzés, sütés. Gyakorlatilag nyers húst eszel, amitől kaphaszt toxoplazmózist, liszterózist, ami vetéléshez, fejlődési rendellenességhez, koraszüléshez, vezethet. Persze, nagyanyaink is ettek, de mikor nagyanyaink halva szültek, akkor fogalmuk se volt, hogy miért, gondolták úgy akarta a jóisten... Mindenki maga dönti el, persze.
2016. márc. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

A nyershús miatt (merthogy ezek nyersek) teszik tiltólistára, de ha márkás boltit veszel, akkor az szerintem nem lehet gond. Pl. egy Pick nem hiszem, hogy ne ellenőrizné alaposan a húst amit feldolgoznak, szóval kb annyi az esélye, hogy ezektől kapsz el bármit, mint akármi mástól.


Én is eszem szalámit, kolbászt, mert rohadt jól esik, és nem szándékozom éhen halni egy sokszor minden alapot nélkülöző kilométeres tiltólista miatt...ne foglalkozz ilyenekkel.


Ja és még biztosan hallani fogsz sok mást is, amiről majd kiderül, hogy állítólag ne egyél olyat, mert csak. A legjobb, mikor hozzáteszik, hogy xy is ettől szült meg. Persze akkor is megszült volna xy, ha nem azt ette volna. Nyilván mindenki eszik valamit mielőtt megszül és nem koplal előtte napokig.

2016. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Teljesen így van ahogy utolsó írta. Nem a mértékkel van a gond, egy falattól el lehet kapni a toxo-t.. Én meg negatív vagyok, tehát még nem estem át rajta így nem kockáztatok, ennyit nem ér semmilyen finomság :)

Főtt sonkát persze lehet enni, húsvétkor azt én se hagyom ki.

De ha eddig ártottál volna vele már lennének tünetei kérdező, főleg a babádon fejlődési rendellenességek illetve gyulladás a szervezetedbe.

2016. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
vagyis 4-es válaszadóra gondoltam.
2016. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Na és mi a helyzet a pizzával meg a melegszendvicsel azt se eztek néhányan mert nem eléggé hőkezelt?
2016. márc. 13. 19:23
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Mindent ettem terhesen mert ha az összes "tiltólistás" kaját mellőzöm éhen halok :) A lényeg tényleg a mértékletesség. Ugyan úgy ettem mint terhesség előtt. :)
2016. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Ettem, igen. Igaza van a válaszolónak aki azt írta pl a Pick nem adja ki bevizsgálás nélkül, noname felvágottnak meg nem vagyok a híve nem terhesen sem.


Nagyanyáink tényleg ettek és tényleg sokan szültek halott babát de azt senki ne gondolja már, hogy csakis ezért volt. Pl vizsgátlak terhességi diabéteszt? Volt NST meg UH meg néztek áramlást? Indítottak szülést 42 hetes korig? Hát nagyon nem. Sőt.. otthon szültek a nők nem kórházban ez is jár némi kockázattal.


Persze minden vetélést okoz meg koraszülést de azért érdekelne a gyakorlatban milyen gyakran fordul elő egy kis szalámitól...

2016. márc. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!