Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Allergiás vagyok, de nem...

Allergiás vagyok, de nem szedhetek rá semmit, és Tüsszögök sokat. Az alhasamba kicsit ilyen diszkomfortos érzés van. 11 hetes vagyok.. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy húzzam fel a lábad úgy tüsszögjek,ég köhögjek hogy ne feszüljön a hasam, de hát ez se nagyon használ.
2022. aug. 16. 09:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért javította a telefon..
2022. aug. 16. 09:49
 2/9 anonim ***** válasza:
Orvos mondta hogy nem szedhetsz semmit?
2022. aug. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen
2022. aug. 16. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megkérdeztem 2 orvost és egy szülésznőt, aki megkérdezett egy allergológust és azt mondták mind hogy szedhetem a claritine-t. Sőt szüléshez orrsprayt is engedi az orvosom, mert azt mondja annyit nem árt mint az hogy nem kapok adott esetben levegőt.

De amúgy itt több éves kérdésekben olvastam hogy akkor még nem engedélyezték.

2022. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez a fura húzódás nekem is van amikor tüsszentek vagy nevetek.

Nekem az segít, hogy amikor érzem, hogy tüsszentenem kell, vagy nevethetnékem lesz, akkor ott ahol húzódni szokott már előre egy kis finom ellen nyomást fejtek ki az alkarommal, és így nem fáj.


Bár teszem hozzá, hogy egyelőre csak fekvő helyzetben van ez a fájdalom.

2022. aug. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Én is kikértem több orvos véleményét (nőgyógyász, allergológus, háziorvos), egyöntetűen tiltottak nekem is mindent sajnos, annak ellenére, hogy extrém módon szenvedem meg az allergia szezont. Nem mindig használ, de én is finom ellennyomást szoktam gyakorolni, illetve leguggolok ha tudok (az utcán nyilván nem :D ), de így is van, hogy olyan szinten fáj, hogy utána görnyedek össze. :/ Én is olvastam/hallottam több helyről, hogy vannak bizonyos gyógyszerek, amiket elvileg lehet, de nekem ez a három független vélemény elég volt ahhoz, hogy inkább hanyagoljam a gyógyszerkérdést.
2022. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindhárom terhességem első (érzékeny) időszakában nyár volt, amikor tombol a parlagfű-allergiám. Végig orrspréztem, ha nem tettem volna, megfulladtam volna. Gyógyszert nem szedtem, mert attól tartottam, de még szemcseppet is írt föl megfelelőt a nődokim, úgyhogy járj utána, mert nem kell szenvedned az allergiás időszakban sem csak azért, mert terhes vagy.

A tüsszentéstől pedig ne félj, egészséges terhesség nem megy el a tüsszögéstől. Mi lesz Veled, ha székrekedéses leszel és nem mersz majd nyomni a vécén?

Nyugi, minden rendben lesz.

2022. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szedhettem simán. Nem ezzel volt a fő bajom, hanem hogy paracetamolra allergiás vagyok és lázas megbetegedésnél nem adhattak semmit. De az Allergiagyógyszerbe seni nem kötött bele.
2022. aug. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én kb. a 11. hètig rettegtem a tüsszögéstől főleg fekve, iszonyatos hasi fájdalmat váltott ki. Olyan görcsbe állt mindenem fél percre, hogy a könnyeim kijöttek, mire oldódott.

Sajnos allergia miatt rengeteget tüsszögtem, de nem szedtem rá semmit.

2022. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!