Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten megyek az első orvosi...

A héten megyek az első orvosi vizsgálatra. Ki mondja meg majd, hogy mikor kihez kell mennem (védőnő, háziorvos...) a terhesség alatt? Mi alapján mondják meg, hogy melyik védőnőhöz kell mennem?

Figyelt kérdés
2008. jan. 2. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő lakcím alapján van.Én ezt úgy csináltam,h bementem egyszer a védőnőkhöz,és megmondtam,h mit is szeretnék,és kaptam is egy időpontot azon a héten péntekre.Ő adott nekem egy papírt,amin minden részletesen rajta van.Ott tudod nyomon követni,h mikor ki jön.(Én vettem egy határidőnaplót.)Aztán a vérvételi beutalókat a háziorvos adja.Nálunk időpontos a vérvétel,azt meg kérni kell.Az AFP-t a nőgyógyász.Ha a nőgyógyászod időpontos,akkor mindig gondoskodj jó előre időpontról,h időben végezzék el a vizsgálatokat.(A következő a 12. heti UH lesz majd.)Van olyan kórház is,ahol a genetikei UH-t nem a terhesgondozó rendelőjében csinálják.Ezt mindenképpen előre érdeklődd meg!(Ha ilyen a kórházad,akkor a 12. hetire oda kell menned.)

Aztán majd szépen bele jössz te is:)

2008. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A vdőnő mondja meg, hogy mikor hová kell menni. Ha nem tudod, melyikhez tartozol körzetileg, akkor kérdezd meg a nőgyógyászt, aki megállapította a terhességet.
2008. jan. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én vidéken lakom, így egyértelmű volt, hogy ki a falu védőnője. EGyébként a körzetedhez tartozik egy orvos, ahhoz pedig egy védőnő, ő fog pesztrálgatni.-)Nekem mindig mindent a védőnő mond meg, mikor hova kell menni, mit csinálnak, mit kell vinni. Ha bármi nem tiszta, kérdezz nyugodtan tőle:-)

A következő uhot és orvosi vizsgálatot a doki mondja meg időpontra, de a védőnő állít ki minden papírt ahhoz is.

2008. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kórháza is válogatja azért a dolgokat.

Én most a SOTEi. re járok és ott helyben csinálják a vérvételeket Így arra ott a nőgyógyász ad beutalót és ott a szülésznők intézik az időpontot a laborba a számító gépen keresztül, ugyan így az UH időpontokat is, Védőnőhöz kb. havonta megyek elviszem az aktuális leleteimet, ő bevezeti a kiskönyvembe meg a kartonomra, súlyt és vérnyomást mér (vérnyomást és pisit néznek minden egyes orvosi vizsgálat vagy konzultálció előtt a szülésznők a klinikán is). A kőrzetihez egyszer általában az elején kell menni, ő meg csinálja (ha van gépe) az EKGt, vagy tovább küld, ahol meg csinálják. Valamint legalább egyszer érdemes, javasolják a fogorvost is.

Szóval nagyon fontos, hogy milyen az az intézmény ahová majd járni fogsz terhesgondozásra, és ahol szülni szeretnél majd, mert az határozza meg, hogy ki adja majd a különböző beutalókat. A legtöbb vizsgálat terhességi hetekhez van kötve, ezért érdemes mielőbb letisztázni, hogy kihez kell fordulnod, valamint, ha magadnak kell az időpontokat intézned, akkor ezt időben meg tudd tenni. A vizsgálati időpontokról (ajánlott hét) kapsz tájékoztatást majd az orvostól is meg a védőnőtől is.

Nyugi egyik variáció sem olyan bonyolult! Minden helyen a saját módszerük jól be van járatva, valamint követhető.

Kívánok nyugodt, probléma mentes babavárást, könnyű szülést, egészséges babát!

2008. jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!