Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbetegként hogyan éltétek...

Pánikbetegként hogyan éltétek meg a terhességet az elejétől a végéig? Hogy nézett ki nálatok egy szülés?

Figyelt kérdés
Nálam az első trimeszter egy pokol volt a tünetek figyelése miatt, most vagyok 17. hétben, és, ha nem érzem, hogy mozog, akkor pánikot kapok, persze kezel engem egy pszichológus, így könnyebb
2022. szept. 12. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Korábban pánikbeteg voltam, de amíg fennállt az a helyzet nem akartam gyereket vállalni. El sem tudom kèpzelni, hogy még ezzel is küzdenem kelljen a terhesség alatt. Elhiszem, hogy nehèz így. Most annyit tudsz tenni, hogy mindig az adott szituban kezeled a pánikot a nálad bevált módszerekkel és majd letelik a terhesség, lezajlik a szülés. Durván hangozhat, de nem lesz más választásod, mint reagálni a helyzetre, a szülès így is úgy is megtörténik. A tuti tanácsot nem tudom megadni, egyszerűen haladni kell egyik napról a másikra.
2022. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességet viszonylag jól viseltem, a szüléstől viszont már nagyon ki voltam készülve. Nem aludtam éjszakákon át, rettegtem a kórháztól. Én konkrétan bőgtem, mikor mentünk be a kórházba.

A szülésnél kaptam EDAt, így ott "megúsztam " valamennyire a fájdalmakat szóval ezt ajánlom, de utána míg benn kellett lenni a kórházban én teljesen kikészültem. Ez meg is alapozta a jó kis szülés utáni depressziómat.

2022. szept. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is korábban voltam pánikbeteg, a terhesség alatt nem is jött elő, annyira rosszul voltam végig, hogy hányingeren kívül nem is éreztem semmit. A szülés pedig sajnos egy igazi horrorszülés volt, ott sem jött elő a pánikbetegség, túlságosan a túlélésre koncentráltam. Azóta viszont szex közben, vagy ha egy filmben valaki szül, azonnal rosszul leszek. Annyira fájt a vajúdás, hogy azt éreztem, hogy menekülnék vagy inkább meg is halnék, csak legyen vége ennek, és borzasztóan ijesztő volt a tudat, hogy nincs hova menekülni, ezt végig kell csinálnom. Emlékszem, hogy azt néztem, hogy basszus be van rácsozva az ablak, nem tudok kiugrani. :D Fogalmam sincs, hogy miért jutott előbb eszembe az ablakon kiugrani, mint a császár. De pánikrohamom így sem lett, sokkal fizikaibb élmény volt ez, mint lelki, ha érted mire gondolok.


Én is borzasztóan aggódom mindig a már megszületett pici babám miatt. A férjemmel állandóan nézegetjük, hogy vesz - e rendesen levegőt. Nem lehangolni akarlak, de egy anyuka szerintem élete végéig aggódik (egészséges mértékben) a gyereke miatt. Próbáld realizálni a félelmed. A 17. hét után már nagyon kicsi az esélye annak, hogy baja legyen. Képzeld el, hogy azért nem mozog a pocidban, mert édesen szundikál bent és most nő épp nagyra.

2022. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Nem bántásból de szerintem az nem az egészséges mérték, hogy állandóan azt figyelitek vesz-e levegőt. Én még nem szültem meg a babát, de már bármikor érkezhet. Benne van a pakliban, hogy ezt fogom csinálni, de én akkor nem hagyom annyiban, mert nem lehet így élni. Az egészséges mérték szerintem az max ha valaki megteszi a szükséges óvintézkedéseket, pl. csecsemő elsősegély tanfolyam és nyilván normál keretek között figyel a babára. Ha azt fogom tapasztalni, hogy állandóan lesem, nem tudok semmi másra figyelni, akkor segítséget fogok kérni. Mondom újra, nem ítélkezés, csak vélemény. Főleg, hogy meg sem született még, nem okoskodni akarok. Amúgy #1 voltam.
2022. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#1 Nem úgy értettem, hogy egész nap az ágya fölött lógok, mint egy légzésfigyelő :D, de időnként, ha ránézek, hogy minden rendben van - e vele, szépen alszik - e, akkor megnézem, hogy mozog - e a mellkasa. Éjszaka is, amikor ő még alszik, de én kelek fejni. Két anyukával beszéltem erről, ők azt mondták, hogy ők is ezt csinálják, de lehet, hogy csak ugyanilyen lökött barátaim vannak. :) Nem azt mondom, hogy mindenki csinálja így, valószínűleg ha egyszer úgy találnám a babám, hogy nem lélegzik, már késő lenne újraéleszteni, de megpróbálnám, és legalább azt érezném, hogy mindent megtettem érte. Pár hete belefutottam youtubeon egy anyukába, aki elmesélte, hogy hogy találta meg mozdulatlanul a kisbabáját egy reggel és nagyon felkavart. Ne nézzen senki ilyen videókat, nem tesz jót. :)
2022. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
#5 Ilyen videó a én is belefutottam 🤦‍♀️. Azóta is sokszor eszembe jut, szorongást érzek. Sokat olvastam én is a témában. A legújabb kutatások szerint ha a hirtelen csecsemőhalál okozza a bajt, akkor mire nem lélegzik a baba, addigra már leállt a keringése. Szóval nem előzi meg légzéskimaradás. Megkérdeztem az orvosom is, nem beszélt le a légzésfigyelőről, de szerinte ilyen esetben nem igazán lehet mit tenni. Ettől függetlenül szerintem nekünk is lesz. Annyi mindenen lehet aggódni, én is félek, hogy ha már itt lesz a baba, akkor nem fogom tudni úgy kezelni, ahogy szeretném ezt a szorongást 😕. #1 voltam.
2022. szept. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csaszart kertem emiatt nagyon jo dontes volt
2022. szept. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én bizonyos helyzetekben, első 29 hétben pl liftben rendszeresen kaptam pánik rohamot.
2022. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
20* ( véletlen megnyomtam a küldés gombot javítás előtt🤣)
2022. szept. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Képzeld #1 pont aznap éjjel, amikor válaszoltam neked, jelzett a légzésfigyelő, és tényleg nem láttam mozogni a kicsi mellkasát. Vagy 10 mp-ig ráztam, mire felcsapta a kis karját. Pár másodpercig azt hittem, hogy meghalt a gyönyörű pici lányom, szörnyű volt. A babaöbölben van csak légzésfigyelő, de lehet, hogy venni fogok egyet a kiságyba is, ahol nappal alszik.
2022. szept. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!