Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak ha nem bírok...

Mit csináljak ha nem bírok húst enni?

Figyelt kérdés

Mindenki mondja, hogy a hús nagyon fontos, a babának kell, hogy sokat egyek. De egyszerűen pár napja olyan undor tört rám, hogy ha csak rá gondolok, már felfordul a gyomrom.. Max ezek a rántott mirelit húsok amiket le bírok gyűrni, de abba tudjuk mennyi a hús, és tápanyag...

Tényleg nagy baj, ha amíg nem múlik el ez az undor, nem eszek húst? Vagy valami amivel helyettesíthetem esetleg, és hasonló a tápértéke?



2022. szept. 19. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Én alig ettem húst a terhességem alatt.

Semmi bajunk nem lett...

A legnagyobb hülyeség olyat enni, amit nem kívánsz.

2022. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy lesz baja, ha nem kívánod, ne egyél húst. Egyébként ennek a húsundornak terhesség alatt megvan az evolúciós magyarázata, ami szerintem nagyon izgi és érdekes, még pedig az, hogy az őseink azért nem mindig éppen a leghőkezeltebb állapotban fogyasztottak a húst, és ugye nyersen azért veszélyes lehet a babára és erre vezetik vissza ezt a jelenséget. Nyilván nem bizonyítható, de én el tudom hinni.
2022. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Első trimeszterben rá sem bírtam nézni a húsra, pedig előtte minden nap ettem. Nem pótoltam semmivel. A baba jól van 😊
2022. szept. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A fehérje miatt lenne fontos, de azt más fehérje tartalmú étellel érdemes pótolni.

Én még proteinport is ittam, az orvos javasolta, mert túl voltam stimulálva. A hústól sokszor undorodtam, néha manapság is.

Érdemes B12 vitamint szedni, amit így a húsfélékkel nem juttatsz a szervezedbe.

2022. szept. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánus nők is esnek teherbe, semmi baj nincs ha nem eszel húst.
2022. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod nem lesz.

Első terhességem alatt nem bírtam húst enni az első 3-4 hónapban.

Vas is egyébként főleg az állati eredetű tud hasznosulni, de ha szedsz vitaminban, akkor ezzel sem lesz gond. De ha mégis akkor úgyis kiderül vérvételen előbb vagy utóbb, ezért ne tömködd magadba.

2022. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nem lesz. Ahogy írják feljebb, B12 vitamin és növényi fehérje források. Tofu, lencse, bab, olajos magvak, stb.

Én a 2. trimeszter közepéig kenyéren, krumplin, és vízen éltem, mert minden mástól hánytam. Egyébként én egyáltalán nem eszek húst évek óta. Makkegészséges babám született és tökéletesek voltak a vérképeim a terhesség végéig.

2022. szept. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyél tejtermékeket, tojást.
2022. szept. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ki az a mindenki, aki mondja, de gondolom nem szakemberek. Én terhesség előtt sem ettem, mert egyszerűen nem szeretem. Minden szükséges tápanyag bevihető nélküle. Én beszéltem erről dietetikussal. Teljes értékű gabonák, tojás, hüvelyesek, sajt, joghurt volt az étrendemben és pl. spenót, kel, brokkoli a vas miatt. Tökéletes laboreredményeim voltak. Pár nap meg semmit nem jelent.
2022. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem kell húst enni. Ez legalább olyan baromság, mint a 2 helyett evés
2022. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!