Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Prena Test a 9.héten ?

Prena Test a 9.héten ?

Figyelt kérdés

Betöltött 9. Héten ha megyek prena testre akkor az pontos eredményt ad ? A betegségek eredménye és a baba neme ugyanolyan pontos lesz , mintha később csináltatnám meg? Tudom, hogy a nemét csak később mondják el . Sajnos utána nem fogok rá érni egy pár hétig.

Mennyi időre adnak időpontot?

És mit kell magammal vinnem a Teszt-re?

Köszi aki tud segíteni :)

Első baba.



2022. szept. 20. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Vagy, vagy nem. Az eredmény pontos lesz - ha lesz eredmény. Mert ilyen korán még nem biztos, hogy elég magas a véredben a magzati DNS. Ha nem, akkor ismételni kell a tesztet - ezért nem érdemes túl hamar megcsináltatni.

A Teszt-re( magyarul: tesztre) magadat kell vinned, tekintve hogy ez nem egy felkészülős, kitöltős teszt, hanem vérvétel :D

2022. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Persze, ez egy kromoszóma vizsgálat anyai vérből, a kromoszómái a babának 2 nappal a fogantatás után az anyaméhben és 99 éves korában is ugyanazok lesznek. Gondolom az időpont az a vérvételi helytől függ. Semmit nem kell magaddal vinni, ez egy sima vérvétel, 5 perc alatt megvan. Igaz én Niftyt csináltattam, de ahol én voltam, ott ,,kötelező" volt hozzá egy egy órás genetikai tanácsadás, lehet, hogy a Prenánál is így van.
2022. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, csak azt hittem hogy kell a terhességi hétről valami igazolás :)
2022. szept. 20. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Szia

Nekem a dokim nem ajánlotta ,hogy hamarabb megcsináltassam mint a genetika. Sajnos lehet olyan gond uh-n ami az élettel nem össze egyeztethetö.

Ha te szeretnéd csináltasd meg de szerintem a 10. Héten. Csak magadat kell vinni és 1 ampulla vért vesznek le!kb 5 nap és eredményed van.

2022. szept. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Én a 9. héten voltam. Volt elegendő magzati DNS a véremben. 3 nap alatt volt eredmény. Sajnos rossz hírt kaptunk. Jó, hogy korán megtudtuk. A leletet vittem magammal, amit a nőgyógyásztól kaptam. Azon rajta volt minden adat, ami kellett. A baba nemét csak a 12. hét után közlik.
2022. szept. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Utolsó sajnálom …:( egyrészt igen ezért is jobb hamarabb megtudni …

2022. szept. 20. 13:35
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Minél korábban csináltatod, annál nagyobb az esély, hogy értékelhetetlen lesz kevés magzati DNS miatt.

Az első genetikai UH előtt pedig szerintem nem túl okos dolog levetetni.

1. 12. hét előtt nagyobb a vetélés kockázata. (Nem arra gondolok, hogy a vizsgálattól lesz probléma, hanem ha elhal a magzat, akkor pénzkidobás a teszt.

2. A NIPT-ek szűrőtesztek, ha pozitív, meg kell erősíteni invazív vizsgálattal. Ha a 12 hetesen nagyon durva eltérést látnak (mondjuk egy 6 mm-es tarkóredőt), akkor kapásból invazív vizsgálat javasolt, megint csak pénzkidobás.

3. A NIPT csak bizonyos kromoszómarendellenességeket mutat ki, nem mindenféle bajt. Sajnos találkoztam olyannal, akinek 10. héten negatív volt a NIPT, aztán a 12 hetesen olyan multiplex fejlődési rendellenessége volt, hogy egyértelműen élettel összeegyeztethetetlen…

2022. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!