Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csináltattad meg a...

Miért csináltattad meg a Prena tesztet?

Figyelt kérdés
2022. júl. 31. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

niftyt csináltattam, mert ez több betegséget szűr, mint a prena.

a kombináltat a megbízhatatlansága miatt elvetettem.

és azért csináltattam, mert a munkámból adódóan tisztában vagyok vele, hogy mivel jár egy sérült gyerek nevelése, amire mi nem állunk készen. se a párommal, se a számukra rendelkezésre álló magyar ellátórendszer. és valóban, még így is számos betegség, fogyatékosság nem zárható ki. de ha van amit ki lehet, azt ki kell lehetőség szerint. természetesen a saját kereteinkhez képest, gondolok itt az anyagiakra is akár. ha nagyon nem jött volna össze a nifty ára, alább adom és prena alap, vagy végső esetben kombinált tesztre is hajlandó lettem volna befizetni.

2022. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Én azért, hogy legalább ezeket a genetikai betegségeket ki tudjuk zárni, invazív vizsgálat nélkül.

Tudtam, hogy még nyilván ezer más betegség is szóba jöhet ezért a genetikai ultrahangokat is egy jó magzati diagnosztikai központban csináltattuk. És azt is tudtam hogy nem lehet mindent kiszűrni.


A 2. Trimeszteri UH-n volt is két olyan eltérés ami miatt prena nélkül végigaggódtam volna a terhességet. Így a down szindrómát (amikre ezek a minor jelek utalhattak volna) már eleve kizárták és nem volt miért aggódni.


Amniocentézist pedig csak akkor végeztettem volna ha a prena eltérést mutat és akkor nem tartottuk volna meg a babát.

2022. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy legalább azokat a betegségeket kizárhassuk, amikre szűr. Ismerem magam, egy arányszám nem nyugtatott volna meg.
2022. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A korom miatt. A Prena plus csomagot választottuk. Szerencsére így már a 10. terhességi héten megtudtuk, hogy a babánknak súlyos, élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége volt.
2022. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 12.hetes uhnál magasabb volt a tarkóredő értéke a fiamnak, mint kellene, ezért elmentünk Niftyre
2022. júl. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Mert tutibiztosan tudni akartam, hogy fiú vagy lány babám lesz-e. Nem azért, mintha olyan rettentően fontos részlet lett volna, ami bármin is változtat, csak kíváncsi voltam és nem akartam a 20. hétig várni, amíg ezt biztosan megtudom. Semmilyen egészségügyi oka nem volt, kizárólag ez volt az indokom.
2022. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Verifit csináltattam mind 2x, elsőnél 39 voltam minden rendben, második downos baba lett volna 41 évesen.
2022. júl. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Közepes lett a kombinált teszt kockázatom nem lettem volna nyugodt míg egy kromoszoma vizsgálat ki nem zárja a genetikai eltéréseket. Trisomy XY-t csinaltattam az Istenhegyi klinikán, ez volt a legkedvezőbb árban a különféle tesztek közül

és külön öröm volt, hogy a baba neme is kiderült.

2022. júl. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy legalabb amit szurni lehet azt tudjuk meg… a kombinalt teszt eleg megbizhatatlan.
2022. aug. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem bízom a kombinált tesztben és 39 évesen egy 1:500-hoz eredménytől kiborultam volna, még ha az ennyi idősen nem is olyan rossz. Plusz volt már vetélésem, ahol genetikai ok derült ki, így ezt a vizsgálatot (végül Niftyt) tartottam a legjobbnak és legfontosabbnak.
2022. aug. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!