Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 illetve 7 hetesen mekkora a...

6 illetve 7 hetesen mekkora a magzat?

Figyelt kérdés

ma voltunk uh-n

doki szerint 6 hetes vagyok(uccsó mensi szerint már 8, de doki váltig állítja, hogy 6, ami sztem nagyon kevés ezmiatt aggódóm is)


6 hetesen 18mm es petezsákot látott és 6mm ebryot


ez jó?????


nem kevés?ha okt 28 án volt meg utoljára miért mondja, hogy 6 hetes terhes vagypk???nem 8?nem az uccsó mesni első napjától kell számolni????


nem értem


2008. dec. 22. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

[link]


8 hetes terhességnek valóban kicsi, 6-nak felel meg a mérettáblázat szerint.


Két eset lehet: két héttel később, a nem várt mensi előtt eshettél teherbe. Ekkor kb egy hetes késésnél mutathatott először pozitívat a teszt.


Ha azonban a nem várt környékén már poz. volt a teszted, akkor valószínűleg nem fejlődik rendesen a baba.


Ha a mért adatok eltérnek az elvárttól, általában egy hét múlva visszahív a doki kontrollra, hogy ellenőrizze, fejlődik-e a baba.

2008. dec. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

akkor sztem az utóbbi


nem fejlődik rendesen


2 hete 6mm volt a petezsák most meg 18 mm a petezsák és 6 mm a baba és volt szívhang


sztem ezek jó adatatok a 6 héten, de ha görbémet megnézed6nézitek tuti nemlehet 6 hetes sztem

vag yigen????


[link]

2008. dec. 22. 22:08
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
te örülj hogy terhes vagy. Ha kicsi is a baba majd behozza. Én nem értem miért kell aggodni hány hetes. Utolsó mensi után számolják akármikor volt a peteérésed is. szoval csak uh alapján vagy hat hetes. általában ez a biztosabb.
2008. dec. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia

Leírom a mi méreteinket

5 hét 08.13.án 7,5 mm petezsák

6 hét 08.18.án 15 mm petezsák szívhangal

8hét 2 nap 09.03.án 16,5 mm embrió

Egyébként utolsó mensi alapján és a tényleges méretek szerint egy héttel késöbb fogantunk főleg a tényleges terhességi kor számít és nem az utolsó mensis mert pl a 16.hétbe végzett afp csak akkor ad jó eredményt ha akkor tényleg 16 hetes vagy

2008. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Szia szerintem se aggód túl.Majd biztosat a 12.heti ultrahang mond,addig nekem is mondtak mindent....szerezd be Simó Tímea : Pocakosnapló c. könyvét.Abban vannak adatok,és képek is a babáról és leírhatod a te tapasztalataidat.Nekem nagyon tetszett!2990Ft az alexandrában.Boldog ünnepeket & babavárást
2008. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

nkem is két héttel kisebbet mondott mint az utolsó mensi, és én rá is kérdeztem a dokinál is, és a védőnőnél is, és mindketten azt mondtak,előfordul gyakran, hogy nem az utolsó mensihez képest fejlődik a bébi.

én próbálok nem aggódni, de várni kell egy kicsit amíg növekszik.

2008. dec. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm igazatok van!nem a méret a lényeg:)))


az a lényeg, hoyg itt van, megérkezett 7 hónap után és dobog a kis szívecskéje

2008. dec. 23. 11:25
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszoló vagyok


A görbéd alapján ez a baba legalább 4, de inkább még több nappal később fogant, mint ahogy a ciklus.hu behúzta a peteérést. Ugyanis az onnantól számított 16-ik napi teszted negatív volt, vagyis ha a ciklus.hu által behúzott napon fogan, már rég erős poz-nak kellett volna lennie.( tapasztalatból mondom, ez az oldal amúgy egy kalap szart se ér, sok ilyen téves "behúzigálást" láttam már)


Vagyis a baba egy héttel később foganhatott, tehát azért még semmi sincs veszve.


Azért én óvatos lennék azzal a kijelentéssel, amit nemtomhanyadik válaszoló írkált, hogy minden baba máshogy fejlődik, ez igaz a vége felé, ahol centik és kilók választják el egymástól őket, de nem igaz ennyire az elején, itt még hellyel közel egyformák az azonos időben fogant babák. ( hiszen eleve milliméteres nagyságrendekről beszélünk !)Sajnos nem egy hasonló példát olvastam már, mint a tiéd, hogy egy-két héttel le volt maradva a baba az ultrahang szerint, és sajnos ebből sok elhalt, vagy vetéléssel végződött. De azoknál a nőknél sosem volt ciklusdiagramm, vagyis még kb. sem lehetett tudni a fogantatás idejét. De nálad tisztán látszik, hogy később fogant, tehát szerintem egyelőre ne aggódj. Nem hívott vissza a doki egy hét múlva? A szíve pulzált már?

2008. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
bocsi, látom, van szívverés. Ez jó.
2008. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A görbéd szerint nov. 12-13-án lehetett peteérésed. A ciklus.hu nem tette jó helyre neked a keresztet. Ez alapján kb. 7 hetes terhes lehetsz. Az uh mérések pedig nem mindig pontosak. Szerintem semmi baj nincs a babáddal. Ne ijedj meg! Dobog a szíve és ez a lényeg! Annak idején engem is megijesztettek hogy kisebb a baba, mint a terhességi kor, és el akarták venni. Nem engedtem! MOst itt rosszalkodik a pocimban, teljesen egészséges, és a 4 D ultrahang alapján gyönyörű kislány :-)

Nagyon boldog pocakos hónapokat kívánok neked!

32 hetes kismami

2008. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!