Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen egy 28 cm magzat...

32 hetesen egy 28 cm magzat kicsi?

Figyelt kérdés
Én még 25+4 hetes vagyok, de van egy barátnőm, aki a terhessége alatt cigizik, néha (alkalmanként) alkoholt is fogyaszt, és ma mondta hogy a bébije 28 cm. De itt neten sokkal többet ir. Ez befolyásolja hogy cigizik, vagy ez normális hossz ?
2011. máj. 12. 12:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

32 hetesen kb. 40 cm a baba hossza.

Befolyásolhatja a cigizés (és a pia) a baba növekedését, de persze nem biztos, hogy ebben az esetben ettől kisebb a baba. Lehet, hogy csak fiatalabb a terhesség, ráadásul az UH sem tévedhetetlen.

2011. máj. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én babám sajnos korábban jött, így pontosak a méretek. Ő a 31. héten volt 45 centi. Szóval a 28 - ha valóban annyi idős terhes - nagyon picike.
2011. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha valóban 32 hetes már, akkor bizony nagyon-nagyon pici az a baba. Sajnálom, hogy dohányzik az anyuka :(:(:( Nagy butaság :(

Dehát ő nem néz utána, nem látja azt,amire te rákérdeztél? Hogy picike a babája?

2011. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem az ülőmagassága annyi.
2011. máj. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

32 hetesen mar a genetika is kozrejatszik, de ez meg igy is nagyon kicsi. A cigi es az alkohol biztos nem tesz jot a baba fejlodeseben.


[link]


Idezetek a cikkcol:


"Sokban hozzájárulhat a cigaretta a vetéléshez, koraszülésnek. A magzatnál szövődmények léphetnek fel. Kicsi születési súly, farkastorok, hirtelen csecsemőhalál, asztmás megbetegedések, átlagosnál alacsonyabb magasság, légzőszervi megbetegedések. És valószínűleg hajlamosabbak lesznek a dohányzásra."


"Aki nem teszi le a poharat a terhessége alatt, azoknál sokkal gyakoribb a vetélés, koraszülés, és kisebb a magzat születési súlya. De a gyermekre a későbbiekben is rányomja a bélyegét az anya felelőtlensége. Csökkent értelmi képesség felléphet, tanulási és beilleszkedési zavarok valamint testi elváltozásokat is okozhat."

2011. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Húgom kisfia szintén 32 hetesen született meg.

48 cm volt és 2100gramm.

Igen a 28 cm nagyon-nagyon kicsi.

2011. máj. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A CRL-nek (ulomagassag - fejtol popsiig) viszont ebben a hetben megfelel. Lehet baratnod ezt az adatot mondta. A doki biztos mondta volna mar neki korabban is es most is, ha kicsi lenne a baba. Ennek ellenere szerintem felelotlenseg dohanyozni es alkoholt fogyasztani terhesseg es szoptatas alatt is.
2011. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

nagyon büszke lehetsz a barátnődre

gratulálok

és majd csodálkozik ha beteg gyereke születik !

durva lesz amit írok , de

aki dohányzik és iszik a terhessége alatt

az megis érdemli hogy beteg babája szülessen,

ez van.

2011. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az utolsó válaszolóval. Megérdemel az ilyen nő sokféle bűntetést, de a beteg gyermeket azt nem, mert akkor a baba szenved tőle. Ilyet kívánni a baba ellen vétek. Ez a kívánság nem az ilyen felelőtlen nőt érintené, hanem a babát. Kedves utolsó válaszoló inkább gondold végig még egyszer, hogy felháborodásodban miket írsz!
2011. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom hogy ő utána nézett e a dolgoknak, engem jobban "lekötnek" érdekelnek a babával való dolgok. Ő most akarja le tenni, hogy szoptatás előtt kb egy hónappal. Csak nem birja megállni. Pocakja is kisebb, még csak most kezd látszani hogy babája lesz. Igen, pontosak az adatok, 32-hetes. Csak azért kérdeztem rá, mert kb az én babám 28-30 cm közt van, vagy lehet, sajnos csak tippelek, mert nem tudom még, és furcsállottam, mert durván egy vagy másfél hónap van köztünk.
2011. máj. 12. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!