Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, titeket zavar, ha a...

Kismamák, titeket zavar, ha a várandósságotok miatt mások többes számban beszélnek rólatok?

Figyelt kérdés

Azt gyakran hallani, hogy másokat idegesít az, ha a kismama, akár terhesen, akár már kisbabával T/1-ben beszél magáról és a magzatról/babáról, de mi van azzal a helyzettel, ha mások érdeklődnek folyton T/2-ben?


Szóvá nem tettem eddig senkinek, nem is akarom, viszont következetesen E/1-ben válaszolok, semmi pénzért nem mondanék olyat, hogy "Köszönöm, jól vagyunk". Hisz mit is mondhatnék, hogy van a 18 hetes magzat? 😄 Csak remémélhetem, hogy jól.

A másik, amit megfigyeltem magamnál, hogy nem babának hívom, mert még nem az, hanem magzat. 12. hétig pedig embriónak neveztem, hiába "babázták" a beavatott ismerősök.

(Mondjuk a terhesség előtt is bántotta a fülem a pontatlanság, szóval ez talán csak az én dilim.)



2022. szept. 28. 10:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem meg teljesen normális, hogy hogy vagytok, hiszen lehet, hogy te jól, ettől még a magzat lehet problémás. Vagy fordítva. Ő egészséges, te meg cefetül vagy.
2022. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
85%
Nem zavart,és lehet hogy hülye vagyok,de nekem baba volt az első perctől.Nem vagyok szellemileg korlátolt,tudom hogy akkor még nem az volt,de nem azt mondtam senkinek,hogy van egy embrió a hasamban,vagy hogy most ennyi vagy annyi hetes a magzat,hanem hogy babát várunk a férjemmel,meg mittomén 12 hetes a baba.És bevallom én mondtam azt is,hogy jól vagyunk,minden rendben.Nem tudom ez miért lenne baj?
2022. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
89%
Én nem kezdtem beszélni T1-ben de ha valaki így kérdezett nem zavart, meg engem az se zavar, ha más kismama így fejezi ki magát.
2022. szept. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%
A hogy vagytokra mindig azt mondtam, hogy én jól, őt nem tudom
2022. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak simán szóhasználat kérdése.

Van aki nem szeret bizonyos kifejezéseket, ahogy az élet többi területén is előfordul.

Én nem szeretem a tejcsi meg az ici, iszi szavakat, más meg használja .

Semmi különös nincs benne, más területeken is rengeteg olyan van, amit valakik használnak, másokat meg idegesít.

2022. szept. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
89%

Nah a hogy vagytok, kifijezetten normális kérdés. Illetve a jól vagyunk válasz is. Hiszen itt lehetne az is h a baba jól, én meg xarul, mert 24órából 20at hányok.


Szerintem a kisbabásoknál idegesítőbb az ettünk, kakiltunk, fürödtünk kifejezések.

A hasadban a babával még egy test vagytok. Érthető a többeszám.


Az h te zigótának, meg embriónak, magzatnak hívod, számomra baromi személytelen.

Mintha csak egy élősködő gazdateste lennél.

2022. szept. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy velem van a baj.

Nekem még mindig furcsa ez az egész. 8 évet vártunk a babára. Nem tud az agyam átkapcsolni.

Talán magamat kímélem azzal, hogy kicsit személytelen vagyok, vagy szimplán selejt vagyok.


Meg nem igazán tudom, mások felé hogy kell ezzel állni. Nekem furcsa a figyelem, amit kapok, mert sosek szoktam hozzá. Meg persze tudom, ez a figyelem inkább a babának szól, nem nekem.

Ráadásul nem viseltem/viselem túl jól a terhességem, de nem akarok folyamatosan panaszkodni, de azt sem mondani, hogy minden oké. Nem akarok másoknak sok lenni, így magamtól nem is hozom fel a témát, kizárólag akkor, ha kérdeznek.

Az sem segített, hogy az egyetlen legjobb barátom a terhességem elejétől nem áll velem szóba.

Talán a sok itthon töltött időtől be fogok csavarodni. 🙂

(Lombik terhességem van, punkció óta itthon vagyok, a rosszullétek miatt meg alig járok el itthonról.)

2022. szept. 28. 12:19
 8/36 anonim ***** válasza:
58%
Teljesen normális kérdés a hogy vagytok,mai napig ezt kérdezik pedig már 1 éves. Az meg hogy nem vagy képes babának hívni na az a fura. Most két verzió van vagy nem tudod elfogadni valahol,hogy terhes lettél ezért nem megy az " átállás" vagy nem mered beleélni a babázásba amíg nem születik meg.
2022. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
67%

Ha egy párt kérdeznek, akkor is úgy teszik fel a kérdést, hogy hogy vagytok.

Nem úgy, hogy hogy vagytok te és a Béla :D

2022. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs barátom aki van az pedig dolgozik,értelemszerűen több dolga van mint nekem. Így most hogy nagy a baba a momz appon kerestem babakocsizáshoz anyuka társat. Amint megszületik és nagyobb lesz,te is keress társaságot különben bedilizel😅
2022. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!