Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumot mennyit szedtetek...

Magnéziumot mennyit szedtetek terhesen?

Figyelt kérdés
Ma voltam dokinál 250mg-os magneziumot szedek amire rá van írva ne lepje túl a napi beviteli mennyiséget, ez a mennyiség 1…a dokim ma azt mondta napi 3x2 vegyek be.. na most ti is többet szedtetek belőle? Nem lehet ebből gond h ,,túl adagolom’’? Mondtam neki hogy egy van rá írva de konkrét válasz nem jött csak hogy szedjek napi 3x2.. szabad ilyet egyáltalán?
2022. szept. 29. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Igen, szabad. Én magnerotból napi 3x2-t szedtem, aztán amikor már hánytam az ízétől váltottam napi 3 magnosolvra. Az meg f.sat, de az egyébként is fennálló terhességi székrekedés után igazán felemelő mellékhatás volt :D
2022. szept. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan szedjed, ezeknek a negyede sem hasznosul. Általában olcsó, gagyi formában van jelen ezekben a készítményekben. Ha nem így lenne sem tudod ennyivel túladagolni. Ahhoz több ezer mg elemi magnéziumra lenne szükség. (Én terhesen és nem terhesen is olyan 700-800 mg elemi magnéziumot viszek be, ami még így is kevés valójában. Nézd meg, hogy milyen formában és milyen mennyiségben van jelen az elemi magnézium az általad szedett készítményben.)
2022. szept. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem terhesen is szedtem a sportolás miatt napi 3-at.

Most, hogy terhes vagyok és sportolok naponta 6-8 szemet szedek, attól függ, hogy mit érzek.

2022. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3x2 magnesi citri és 1 magnosolv. (Nőgyógyász tanácsára)
2022. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En napi egy magnosolv-ot szedek ebben kb 650mg magnezium van + gravida terhesvitamint, amiben 125mg magnezium van.
2022. szept. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is napi 3x2 Magnerotot szedek
2022. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt, szinte öntheted magadba a magnéziumot. Sokkal magasabb az ajánlott mennyiség, mint normál esetben. Ha az orvosod így javasolta, akkor meg pláne. Legrosszabb esetben lesz egy kis hasmars, de ahogy az egyes válaszoló írta is, az néha már-már megváltás :)
2022. okt. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!