Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kéthónapos pici babával...

Egy kéthónapos pici babával felelőtlenség 2-3 órát vonatozni?

Figyelt kérdés
A vejem szülei nagyon messze laknak ,a kisbaba még csak most fog megszületni de a vejem már azt tervezi hogy karácsonykor levonatoznak a picivel a szüleihez.Mi próbáljuk lebeszélni de elég makacs.
2010. szept. 26. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne vihetnétek?

Én sétálni is sokszor 2-3 órát szoktam vele.

Mi baja lenne?

Vidd nyugodtan,azért 2 hónaposan már nem ujszülött,addigra nagyjából a szopizás is beáll.

Megértem,hogy szeretné a szüleihez vinni.

2010. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Bocipók ***** válasza:

Hááááááát...

A szoptatás és a pelenkacsere miatt érdekes lesz.

A MÁV nem túl bababarát (nincs pelenkázó helyiség, wc-n nem etetnék stb.)

Elméletben kivitelezhető, de ha végiggondolom, hogy milyen koszos egy vagon...

2010. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Etetést nyugodtan meg lehet oldani szoptatós felsőben akár a fülkében,mivel ugy van tervezve,hogy ne lássák a mellet a kivülállók,pelenkázni meg az ülésen is lehet pelenkázó alátéttel.Most addig nem viszitek le amig szopok,meg amig pelenkás.

A másik nagyi is szeretné látni.

Amugy meg gondolom ölbe lenne,akkor meg mit számit milyen a vonat.

2010. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*szopik
2010. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell egy babát túlságosan sterilen tartani. A vonaton is tisztába lehet tenni.Vinni kell egy plédet,amire a babát teszik. Lehetőleg olyan kocsit kell választani,amiben nincs sok utas (ez ma nem nehéz),Ha kell, meg is tudja az anyuka szoptatni. A lányom az egyhónapos babáját is vitte hetenként az anyósáékhoz.

Inkább karácsonykor az időjárás lehet gond. A kalauzt megtudja mondani,hogy nelyik kocsiban van fűtés. Természetes,hogy elviszik a babát a másik szülőkhöz.

2010. szept. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ha lehet menjenek ICvel, ott elfér a babakocsi, nem hangos.
2010. szept. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is az időjárás miatt estem gondolkodóba.
2010. szept. 26. 17:22
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy IC-vel mennének.Azt tanácsoltam nekik hogy majd a védőnőtől kérjenek tanácsot.Az én gyerekeim téli babák voltak és annak idején ennyi idős babákat még csak kisidőre lehetett a levegőre vinni.
2010. szept. 26. 17:26
 9/14 anonim ***** válasza:
Húha,az már régen lehetett...én mondjuk 37 éves vagyok(2 gyerekes anyuka),decemberben születtem,de Anya már januárban is 1-2 órát kivitt babakocsival...de ahány ház ,annyi szokás.Igaz,hogy az én fiaim tavasszal születtek,de már 4 hetesen mentünk a dédihez(igaz,kocsival),ami szintén hasonló hosszú út volt.Szerintem egyáltalán nem felelőtlenség.Először is,valószínűleg a pici szopizni fog.A cici kéznél van(de ha nem,akkor is megoldható,csak kisit macerásabb).Ha mások is ülnek a fülkében,anyuka egy textilpelussal eltakarja a kicsit,senkit nem fog zavarni.Tisztába tenni pedig semeddig nem tart(szintén a fülkében).Én azért sem beszélném le,mert az Ő gyerekük,az Ő életük,ráadásul Nekik kell megtapasztalni sok mindent.Mi a 3. babát tervezzük,eddig sem,és ezután sem fogom hagyni,hogy beleszóljanak(pedig fiatalok,a szüleim és a párom szülei is a 60-as éveik közepén járnak)bizonyos dolgokba.Különben mit mond a lányuk?Hogyan vélekedik erről?Esetleg nem lenne kölcsönautó az utazáshoz?
2010. szept. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Én nem mernék elindólni vele vonaton,nem a tisztaságukról híressek.Nameg jön a influlenza szezon.......

Autó nincs a családban?Esetleg a nagymamáék mehetnének hozzátok karácsonyozni,a gyerekekkel együtt.

2010. szept. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!