Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 évesen felelőtlenség az...

31 évesen felelőtlenség az integrált tesztet nem elvégeztetni a Down-kór szűrésre?

Figyelt kérdés
Nem igazán telik rá, és a védőnőm szerint nem is indokolt nálam, már van egy egészséges gyermekem, és a családban sem fordult elő rendellenesség.
2011. jún. 19. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én 33 évesen szültem és nem csináltattam.
2011. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kombinált teszt is ezt vizsgálja, csak korábban, érdeklődj utána, nekem ingyenes volt a Sejtbanknál.
2011. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nem
2011. jún. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A normál terhes gondozásban is vannak a Down kór kiszűrésére vizsgálatok. Az integrált teszt egy kockázat becslés, ami alapján nem mondják ki azt, hogy biztosan egészséges a gyerek, csak azt, hogy nagy valószínűséggel nem beteg. Ettől még sajnos az is igaz,hogy sem az életkor, sem az, hogy van egy egészséges gyereked, sem az, hogy nem volt a családban rendellenesség önmagában semmire sem garancia.
2011. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

30 éves vagyok, nekem a kombinált tesztet ajánlgatták, de nem csináltattam meg.

Én úgy éreztem, hogy ha a 12. heti UH-on minden rendben van (márpedig nálam minden rendben volt) akkor ennyi idősen felesleges ezen görcsölni.

2011. jún. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

A legtöbb down szindrómás fiatal anyától születik.

De ha biztosra akar valaki menni, akkor inkébbb amnio, a tesztek csak kockázatbecslések.

2011. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Inkább amnio, ahol 1% a vetélési kockázat? Te kockára tennéd a gyereked életét, ha az esélyed a down kórra sokezer az egyhez? Nem hiszem.
2011. jún. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az egyik válaszoló elég nagy butaságot írt, hogy Down szindrómás gyermek fiatalok körében gyakrabban születik...illetve egy kis igazság van benne, ami pedig azért helytálló, mivel 35 év felett szinte mindenki megcsináltatja a szűrő vizsgálatokat, és ha kiderül, h beteg a baba, akkor elvetetik, így nagyon sokan az idősebb korosztályból nem szülnek beteg gyermeket...Viszont a fiatalok körében, mivel ritkán fordul elő, h beteg baba szülessen, ezért nagyon indokolt esetben végeznek csak kromoszóma vizsgálatot, ezért van az, hogy kicsit több beteg baba születik fiatalabb szülőanya gyermekeként. De a valószínűsége, hogy nem egészséges a gyermek a kor haladtával mindig nő...Ezt azért tisztázni szerettem volna! És egyáltalán nem felelőtlenség ha nem csináltatod meg a tesztet, akkor kell szűrővizsgálatot kérni, ha eldöntötted, hogy beteg babát nem tartanál meg...mivel ilyen szempontból, amit Te írtál, indokolt eset nincs, mert az is szülhet beteg babát, aki családjában nem fordult elő, stb. Szóval, ez csak is a Te döntésed, ajánlott harminc éves kor felett megcsináltatni, de semmiképp nem kötelező. Ha úgy érzed, szükséged van rá, h megnyugtasson (azért ez a valószínűbb), akkor szánd rá a pénzt, de ha e nélkül is nyugodt vagy, akkor felesleges :) Boldog babavárást! Üdv!
2011. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13:20 vagyok, ja és azt elfelejtettem írni, hogy azért szerintem senki nem kockáztatná a magzata életét egy a magzatvízbol vagy chorionból való vizsgálattal, kivéve ha nagyon szükség van rá, ha nagyon rossz tesztet kap kézbe...Szóval ha valaki megcsináltatja a tesztet, és az nagyon rossz eredményt hoz, akkor indokolt csak az előbb említett vizsgáltok egyike, egyébként, teszt nélkül semmilyen esetben sem! Üdv
2011. jún. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
35%

Nézd meg a wikipédián fent van az alap arány, ezt osztják, szorozzák.

Ráadásul egy arány számot kapsz, mert ha 1: 2-höz az esély, ami nagyon pozitív az is azt jelenti vagy ő az az egy vagy nem. De 1:15000-hez ugyanez is vagy ő az az egy a 15 ezerből vagy nem.

Parasztvakítás az egész vizsgálat. Jó persze sokaknak, sok pénzük lesz utána. Egyébként azt sem hiszem, hogy vizsgálnak bármit is. Hiszen a Wikipédián fent vannak ezek az arányok, de egyébként írnak valamit és kész.

Max annyi az előnye, tudod mennyi volt az esély és ha Down kóros lesz a gyereked, büszkélkedhetsz mennyire kicsi volt az esély, de neked sikerült.

Egyetlen biztos vizsgálat van a magzatvíz vizsgálat. Ja és pont a Down kór az ami látszik ultrahangon, úgyhogy egy jó szonográfus ultrahang alapján megmondja (tarkóredő, csövescsontok, orrcsont)



Ugyanaz, mint a lottó

Ötöslottó

1 : 43 949 268 - telitalálat

1 : 103 410 - négy találat

1 : 1 231 - három találat

1 : 45 - kettő találat

nyilván nagyobb az esélyed a kettesre mint a telitalálatra, de egy lottószelvényből is lehet telitalálatod.

2011. jún. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!