Etkezes terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 13 hetes terhes vagyok, meg mindig elegge rosszul vagyok, hanyni mar csak par naponta szoktam magamtol, de brutalis kaja undorom es hanyingerem van allandoan.

Tulajdonkeppen csak gyumolcsot, sultkrumplit, vajas piritost es savanyu gumicukrot tudok enni (utobbit azert probalom ritkan enni), ha ezen kivul mast eszek, azonnal hanyok, igy egyelore nem kiserletezem.


Tudom, hogy ez nem egeszseges es valoszinuleg nagyon hizlalo is, engem is zavar, de mikor fog ez elmulni? Ez megy kb az 5. het ota, szornyu :D


Ti hogyan etkeztetek terhesseg alatt?


2022. okt. 8. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy, amikor és amit bírtam enni, azt ettem.

Én a 18. hétig voltam szarul.

Majd ha jobban leszel, akkor egészségesebben étkezel.

A gyümölcs jó. A sültkrumplival sincs nagy gond. A vajas pirítós sem rossz. Gumicukorból is lehet egész normálisakat kapni.

Én a helyedben ezen nem aggódnék.

Hogy mikor múlik el, az megjósolhatatlan, lehet holnap, lehet 1 hónap múlva... Kitartás.

2022. okt. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Nyugi, szedd a terhesvitamint és nem lesz baj. Ha nem megy le más, akkor nem megy le.
2022. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Én úgy a 6.héttől a 14.ig kb kolán és csipszen éltem. Azokon kívül minden visszajött.

Mikor ujra tudtam enni, a csirke undor jött elő. Semmilyen formában nem tudtam megenni. Sőt, a bolt közepén is rámjött a hanyinger ha csak megláttam a pultban. Ez szülésig kitartott

2022. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne aggódj, ez egy ilyen időszak, ezt túl kell élni, a baba tökéletesen van odabent a sült krumplin is.

Majd ha bírsz mást enni, akkor eszel mást is.

Már az is jó, ha egyáltalán ezek bent maradnak.

Nekem napok is elteltek, míg valami bennem is maradt!

2022. okt. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a húst nem nagyon kívánom. A családnak is úgy főzök, hogy darabolni ne kelljen, mert kidobnám tőle a tacssot. De amúgy a nyers zöldség látványától is. A főtt már ok. 60%-ban csak üres franciakenyéren élek. De amúgy terhességen kívül is az az alap kajám. Az elsőnél nagyon kívántam a gumicukrot most még azt se tudom megenni, most viszont chips mániás vagyok.

Az sokat segített, hogy ebéd után közvetlenül veszem be a vitaminokat, gyógyszereket, mert észrevettem, hogy azoktól nagyon hányingerem lesz, ha éhgyomorra veszem.

2022. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A baba elveszi, ami neki kell, ezen ne aggódj. Egyél azt, amit bírsz. Én egész terhesség alatt szenvedtem random kajaundortól. Pl megkívántam a pizzát, rendeltünk, egy szelet ok, jól esett, a másodikra rá se tudtam nézni.

Vagy főztem valamit, de enni már nem tudtam belőle.

A csirkecombot azóta sem bírom megenni.

2022. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"es valoszinuleg nagyon hizlalo is"


Akkor hízlal, ha sokat bírsz belőle enni. Néha állj a mérlegre, valószínűleg azt fogod látni, hogy inkább fogysz, mint hízol. Nyilván a cukoranyagcserédnek nem ideális, ha gumicukrot eszel zacskószám, de igazából kisebb mennyiség, amiben 5-10 g gyorsan felszívódó szénhidrát van, semmilyen problémát nem okoz (egészséges embernél).


Aki ebben a hányós időszakban hízik, ott inkább az a jellemző, hogy pl. egész nap kekszet majszol, mert attól van jobban.

2022. okt. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem sokat bírtam enni az első trimeszterben. Vajas kenyér szalámival vagy májkrémmel, nem fűszeres főzelékek, levesek, mekis sajtburger. Nasiból olvadós rágó, narancsos tic-tac.

Nem a legegészségesebb, de minden értékem jó volt végig, és a kicsi is teljesen jól fejlődött. Én meg fogytam, mert ezeket is csak kis mennyiségben tudtam megenni (oké, az olvadós rágó meg a tic-tac a végtelenségig ment volna, de abból meg inkább nem akartam sokat).

Tényleg igaz, hogy a baba elveszi amit kell, rengetegen lesznek "fényevők" az első trimeszter alatt. Rád nézve lehet veszélyes, hogy valami hiány alakul ki. De azt úgyis látják vervételen ha így van. Szedj terhes vitamint.

Most hagyom el lassan a második trimsztert, ez már hányás szempontjából nem volt veszélyes. Kb azóta hogy megmozdult elmúlt a hányinger is (nekem ez a 19. hét körül volt). Viszont most meg már valahogy csak kevés fér belém, hiába ennék. Gondolom kevesebb a hely a gyomromnak. Úgyhogy hízni még egy kilót sem híztam. Van ilyen is, nem kell aggódni.

2022. okt. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!