Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha terhesen így étkezem...

Baj, ha terhesen így étkezem egy hónapig?

Figyelt kérdés

Minden év januárjában tartok egy kisebb diétát/tisztítókúrát.

Ilyenkor nem eszem sem cukrot, sem feldolgozott ételeket, tejtermékeket, valamint glutént tartalmazó dolgokat sem. Plusz ugye az alkohol és a cigi is felejtős, de azok nekem most alapból azok lesznek pár hónapig még.:)


Szerintetek baj, ha terhesen is kerülném egy hónapig ezeket?

Amúgy eszem mindent és próbálok több egészséges ételt enni, de nem vagyok álszent, simán megeszem egy egész pizzát egyedül, vagy hamburgert sült krumplival, meg sajnos imádom az édességeket, sütiket is.



2017. dec. 29. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
A tejtermékek kihagyását meg kellene gondolni.
2017. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Simán megvagy ezek nélkül, de inkább azt kéne leírni, mit eszel, mint azt, hogy mit nem, mert így csak tippelgethetünk. Ezt az "1 hónapig nem eszem glutént" nem nagyon értem, ha bajod van tőle, akkor egyáltalán ne egyél, ha viszont nincs, akkor felesleges.
2017. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Talán idén lazábbra vehetnéd, nehogy egyoldalú táplálkozás vagy alacsony kalóriabevitel legyen terhesség alatt.

Pl. egyik nap eszed, másik nap nem vagy csak reggelire eszed, a nap többi részében nem. Ez csak egy tipp.

De amúgy ha nem tartasz ideiglenesen megvonásokat, hanem próbálsz mindig kiegyensúlyozottan enni, falási roham is kevesebb lesz.

2017. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem akarod hogy kihulljanak a fogaid, akkor azért tejterméket egyél. A glutént nem érten, nem méreg ha nem vagy rá allergiás. Alkoholt, cigit, feldolgozott tételeket, cukrot nem enni az teljesen természetes lenne.
2017. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Diétázni( kiveve az orvos altal javasoltakat)...tisztítókurázni tilos terhesen.


Tejterméket miért nem???????

Glutént????

Mindkettő elhagyása nettó hülysség, ha nem vagy rá allergiás,mvagy nincs intoleranciád..

Persze nem feltétlenül kell tehéntejet inni, vagy fehérkenyérrel, péksütivel tölteni a napokat.


Glutént rengeteg étel tartalmaz..lehet ezt is egészségesen(ahogy egyébkent jó lenne mindig)

Tejtermek, a joghurt, tejföl, sajtok.túro..stb.stb..stb mind kifejezetten jó, ha beviszed terhesen.


Cukor, feldolgozott élelmiszer csökkentése, elhagynása is jó..

Cukornál viszont gondolom a hozzaadott cukorra gondolsz..


Ne felejtsd el, hogy többet kell enni ilyenkor, nem kettő helyett, de jobban elosztva kb 300 kcal-val többet., eloszva 6 étkezésre

Fura, hogy a szénhidrát, mennyiséget is növelni kell, de így van.


Nem tudjuk, hogy mi az amit eszel, mi lenne a napi étrended..

Én konzultálnék a dokimmal, ha a mindennapjaimhoz képest ez drasztikus változás volna...


Mennyi idős a terhességed?

2017. dec. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha változatosan eszel, akkor azt csinálsz, amit akarsz, bár a leírásod alapján ez a "tisztítókúra" orbitális marhaság és felesleges, de ebben a topikban már kérdeztek nagyobb ostobaságot is.
2017. dec. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Még csak 6 hetes terhes vagyok.


Köszönöm a válaszokat, akkor az a legegyszerűbb, ha felhívom az orvosomat!:)

2017. dec. 30. 10:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Terhesen mindent egyél!
2017. dec. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ohh .. még csak 6 hetes vagy ... még most normálisnak gondolod a diétát . Késöbb rájössz ,hogy semmi értelme nem lesz .. azt mondják a kismama általában olyan dolgokat kiván ami hiányzik a szervezetének .. értem ez alatt ,hogy laktózosként az elsö 3 hónapban joghurton illetve tejen éltem ,mert azt kivántam. Aztán mikor mondtam ,hogy a máj ,májkrém amit kivánok megsem lepödtek hisz mindig is alacsony volt a vasam .. a gyümölcsök is ezek alapján jöttek .
2017. dec. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!