Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21+6 naposan nem korai még a...

21+6 naposan nem korai még a vércukor terhelés vizsgálat?

Figyelt kérdés
2022. okt. 8. 11:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Miért volna korai?

Ha az orvosod valamilyen okból most látja jónak, akkor ez van. Ha gond van, annál jobb, minél előbb fény derül rá.

2022. okt. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%

26 hetesen szokták megcsináltatni, legalábbis nekem ezt mondta a nőgyógyászom, meg hogy nekem legyen inkább 24 hetesen, mert ikreim lesznek, és akkor szokták kicsit előbb.

Tehát szerintem de, 21 hetesen még korai.

2022. okt. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Semmilyen egészségügyi dolog nem indokolja hogy korábban végezzék el.

Igen mindenhol azt olvasom hogy 24-28.hétben javasolt szóval nem is értem

2022. okt. 8. 12:00
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

De szerinted miért gond, ha előbb lesz?

És miért gondolod magad okosabbnak a dokinál?

2022. okt. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik válaszoló! A kioktatást máshol engedd meg magadnak kérlek ne itt. Egy egyszerű kérdést tettem fel, nem gondolom okosabbnak magam a dokinál.

Ha nagyon érdekelnek a részletek akkor elmondom, eléggé megfáztam és nem tartom jó ötletnek hogy ott üljek 2 órát mások között + egészségügyileg nem indokolt hogy ilyen korán végezzék el tehát gondoltam el tolnám 1-2 héttel.

2022. okt. 8. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 22hetesen csinálták. Nincs a családban cukorbeteg (nálunk van például, emiatt előre hozták)? Vagy olyan előzmény ami indokolná? Ha beteg vagy szólj az orvosnak, hogy így nem tartod jó ötletnek, hogy mindenkit végigfertőzz bent.
2022. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Azért szokták később csinálni ezt a vizsgálatot, mert a terhességi cukor jellemzően később alakul ki. Ha most jó lesz az eredményed, az nem jelenti azt, hogy pl. a 24. héten nem alakul ki a betegség. Akiknek valamilyen rizikó miatt hamarabb elvégzik és jó az eredményük, azoknak meg szokták ismételni a 26. hét körül.
2022. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

Egyetlen egy dologban van igazad: betegen nem jó terheléses vizsgálatot végezni, mert nem lesz megbízható az eredmény, ugyanis egy megfázás is ront a vércukorszinten.

Egyébként meg nincs. Jobb korábban elcsípni a romló értékeket. 28 hetesen brutál késő lenne, addig súlyos idegrendszeri károkat okozhat a kezeletlen gdm.

24 hét a felső határ. 22-24 hetesen szokták. Azért ekkor, mert addigra már az arra érzékenyeknél a hormonális változások már biztosan megmutatják a hatásukat. Akinél pedig előzmény is van, annak már a 18. héten is megcsinálják.

Ja és vékony, családi halmozódással nem rendelkező terhes is lehet gdm-es. Sőt az se jelent semmit, ha az első terhességnél nem volt az.

2022. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
68%

Sziasztok

Én ir-es vagyok így a 16. Es a 23.héten kell csináltatnom. Endokrinológus kikötése ez volt.

Szerintem semmi nem indokolja ,hogy most rohanj!

2022. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha beteg vagy ne is menj el, mert torzít az értéken, ha a szervezeted kvázi a betegséggel küzd rosszabbak a cukorértékek. Nekem is ez volt, elmentem betegen, majd meg kellett ismételni, mert határértékek jöttek ki, utána kiderült hogy minden rendben.

De amúgy minél előbb mész el annál jobb, mert a terhesség vége felé nehezebben bontja le a cukrot a szervezet, szóval én a helyedben a 24-25. héten elmennék, az a biztos

2022. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!