Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat -e problémat ha a...

Okozhat -e problémat ha a gyermekem most kapja meg a bárányhimlő elleni oltást, én pedig most kezdem a 3. trimesztert?

Figyelt kérdés

A héten kapja a gyermekem a kötelező bárányhimlő elleni oltást, én pedig épp várandós vagyok, de ha minden igaz, még nem kaptam el a bárányhimlőt sosem. Azt olvastam, ilyenkor nem ajánlatos az oltott személlyel találkozni 6 hétig, de nyilván ez kivitelezhetetlen.

Kicsit aggódom.


2022. okt. 10. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
Es neked miert okoz problemat ezt a vedonovel megbeszelni?
2022. okt. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp kérdezd meg az orvost, ő a szakértő. De én úgy tudom, hogy mivel élő, de legyengített kórokozót tartalmaz, fertőzést nem okozhat más személyben sem.
2022. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az imént jöttem el tőle, annyit mondott, hogy most már minden szerve kifejlődött a picinek, talán nem lesz baj.

Engem ez sajnos nem győzött meg.

Köszönöm a kedvességed.

2022. okt. 10. 11:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, tervezem rákérdezni előtte a gyerekorvosnál is. Ott jutott eszembe, hogy gond lehet, mikor a védőnő említette, hogy jöhetnek elő pöttyök. Eddig ezen nem is gondolkodtam.
2022. okt. 10. 11:12
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

Legyengült immunrendszerű embernél okozhat fertőzést. Annak idején mikor a miénk kapta nem mehettünk a kemoterápiával kezelt nagypapa közelébe elővigyázatosságból.

Viszont te ,,csak" terhes vagy. Egészséges embernél semmilyen problémát nem okoz.

2022. okt. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
A terhesség is egy olyan állapot, ahol le van gyengülve az immunrendszer, így e logika mentén nála is okozhat problémát.
2022. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek a terhesség előtt javasolta az orvosa, hogy oltassa be magát pont emiatt. Talán nem lesz gond, szedj vitamint, etkezz egészségesen, többen nem nagyon tudsz tenni
2022. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, a terhesség olyan pont mint egy kemoterápiával teljesen lebontott immunrendszer. Semmi baja nem lesz tőle.De csak pontozgassatok okoskák:D
2022. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Senki sem mondta, hogy pont olyan.

De csak okoskodj.

2022. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jelentem, nem volt semmi probléma. :)
2022. dec. 7. 00:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!