Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Zárt méhszáj? Elkezdtem...

Zárt méhszáj? Elkezdtem aggódni, van okom rá? Be tud indulni a szülés vagy számoljak mindenképp a túl hordással? Mivel tudnék segíteni, hogy elinduljon a folyamat?

Figyelt kérdés
39+1 ma volt vizsgálatom, ahol reménykedtem minimális tágulásban azonban teljesen zárt.
2022. okt. 17. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Persze, hogy be tud. Full zárt voltam, 39+1-en, ez egy keddi nap volt, mikor az orvos nézte, péntek hajnalban indult a buli, szombar reggel szuletett meg az elso gyerekem. Másodiknál nem néztek méhszájat, azt mondták, tök fölösleges, nem lehet belőle érdemben következtetni. Nyilván egy full nyitott méhszáj esetén egy más, de még annál is tudok egyről, akinél ikerterhesség mellett 29. héttől eltűnt teljesen a méhszáj (külső és belső is), és a 39. héten születteka babák.
2022. okt. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod nagyon hasznos volt! Most megnyugodtam picit!! 😊
2022. okt. 17. 16:52
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Bármikor beindulhat, akár ma is, full zárt méhszájjal elkezdődhetnek a fájások és akkor majd nyílik. De az is lehet hogy észre sem veszed és 2 nap múlva már nyitva... Vagy túlhordod. Semmit sem jelent, hogy ma zárt. Az egy pillanatnyi állapot, ami akár pár óra alatt is hatalmasat változhat.
2022. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
40+3 reggelén teljesen zárt méhszájjal battyogtam haza ctg-ről, délután pedig elindult a buli. A méhszájnak az a dolga, hogy zárva legyen a szülésik. Ha órák alatt képes annyira kinyílni, hogy kiférjen rajta egy újszülött, akkor mégis miért állna neki hetekkel korábban nyiladozni. Az orvosok is elszoktak már ettől, aztán szeretik indítással riogatni a népet :) Több ismerősömnél nem volt zárt a méhszáj, és a cervix is rövidült, a szülés pedig mégsem indult be. Indításra sem, nemhogy magától.
2022. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még szülés előtti nap is zárt voltam teljesen!
2022. okt. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
39+5 hétre lett meg a babám! Most már tudom, hogy tényleg nem jelent semmit ha zárt! Emlékszem beindult a buli, rá 3 órára már 4cm volt a korhazba! 😊
2023. jan. 18. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!