Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy terhes vagyok...

Lehet, hogy terhes vagyok (folyamatosan próbálkozunk). Menjek H1n1 ellen oltatni? Mindenképp kellene,16 hónapos a kisfiam, őt nem szeretnlm beoltatni.

Figyelt kérdés
Lehet hatása az embrióra? Ha nincs baba, és nemsokára összejönne, hatása lehet a spermiumokra például?
2009. dec. 2. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekre a kérdésekre még a kutytóorvosk sem tudnak válaszolni, mivel nem készültek ilyen vizsgálatok.

Az egyik ezt mondja, a másik azt.

Hidd el mi sem vagyunk okosabbak itt.

2009. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A férjem pont ma olvasta valahol,hogy ha pl ő beoltatja magát,attól engem ugyan úgy megfertőzhet,igy nincsen értelme.Az a baj,hogy mindenki mást mond,senki nem tud semmit,csak találgatunk:-((((Én sem tudom,egyszerüen mit csináljak.16 hetes kismama
2009. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Nemrég olvastam ezt a cikket, olvasd el szerintem te is, aztán majd meglátod.

2009. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első 3 hónapban nem mernék oltatni. Most 19 hetes vagyok és a védekezést választottam.

Ajánlom figyelmedbe a köv.

Na akkor a legtöbb oltsunk H1N1-re vagy ne? Hagyjuk is ezt, nincs jó válasz. De akár oltatsz, akár nem, sok egyebet is tehetsz azért, hogy jó egészségben és Élve megúszd az idei influenzaszezont.


Már említettem az amerikai óriásplakát-propagandát: a képen folyó víz alatt két kéz tart egy szappant, és a felirat szerint a megelőzés ott van a te kezedben van.


A H1N1-vírus három módon kerülhet a szervezetedbe: az orrodon át, a szádon / torkodon át és a szemeden át. Egy influenzajárvány alkalmával majdnem nulla annak az esélye, hogy nem fogsz találkozni a kórokozóval, de csak mert vagy megfertőződsz kapcsolatba kerülsz vele, nem leszel feltétlenül beteg.


Amíg egészséges vagy és nincsenek náthaszerű tüneteid, szedj valami multivitamint. Különösen figyelj A megfelelő D-vitamin-bevitelre, mert Egyes elméletek szerint az őszi-téli D-vitamin-hiányunk tesz minket fogékonnyá a náthára. (A D-vitamint a legtöbb nagyon kutatják, majd lesz róla poszt, lehet, hogy több kellene belőle, mint a jelenleg ajánlott napi 400 NE.) Egyél elég C-vitamint (a napi 1000 mg-os pezsgőtabletta fölösleges, de Például napi 60 mg tényleg csak a skorbut ellen elég). Gondoskodj A megfelelő cinkbevitelről, a legjobb, ha a cinket C-vitaminnal egyszerre szeded.


Vannak mindenki ÁLTAL nyugodtan szedhető Immunerősítők, ilyen Például az echinacea vagy a Telma nevű Immunerősítő filteres tea (ha terhes vagy, vigyázz az immunerősítőkkel, Echinacea mehet, mást ne).


Gyakran moss kezet. Folyó víz, szappan, és tanítsd a gyerekeket úgy kezet mosni, hogy addig kell szappanozni, amíg középtempóban nem énekelték végig a Hull a pelyhes fehér hó első versszakát. (Ha már megőrülsz tőle, válthatsz másik dalocskára, lényeg, hogy a Szappanos dörzsölés időtartama számít, legalább 30-40 másodperc kéne hogy legyen.) Ha nem tudsz kezet mosni, hogy használhasd a kézfertőtlenítő zselét.


El a kezekkel az arcodtól, hacsak nem eszel éppen. Ne dörzsöld a szemed, ne vakard az orrod, ne rágd a körmöd, ne tépkedd a szádat, ne piszkáld a fogaidat, ne szopogasd a ceruzádat. A legtöbben az összes nátha-és influenzavírust a fertőzött tárgyakról, billentyűzetről, liftgombról, pénzről (!) A saját kezünkkel visszük egy légutainkba meg a szemünkbe, úgyhogy ne piszkáld az arcodat és főleg ne nyúlj a szádba alapos kézmosás nélkül.


Kétszer Naponta gargarizálj langyos sós vízzel. Használhatsz mentolos-alkoholos szájvizet is, vagy egy pohár vízben elkevert kiskanálnyi 3%-os-os (gyógyszertári) hidrogén-peroxidot. A nátha-és influenzavírusoknak 2-3 nap kell, mire annyira elszaporodnak a nyálkahártyánkon, hogy meg is tudnak bennünket betegíteni. Ha nem hagyjuk őket szaporodni, eredményesen megelőzhetjük a betegséget.


Minden este mosd át az orrodat meleg, enyhén sós vízzel vagy fiziológiás sóoldat használhasd alapú orrsprét erre a célra, esetleg meleg sós vízbe mártott fültisztító pálcikával töröld ki óvatosan az orrodat. Ha rendszeresen lemossuk az orrnyálkahártya sejtjeiről a vírusokat, akkor nem tudnak bejutni a légutakba.


Fogyassz sok meleg folyadékot (tea, tejeskávé, Levesek, Kanadában sokan isznak sima forró vizet is). A folyadék egyrészt lemossa a torokról a kórokozókat a gyomorba, ahol a gyomorsav miatt nincs esélyük a túlélésre, másrészt a túl kevés folyadékfogyasztás miatt kiszáradófélben levő nyálkahátryák mindig fogékonyabbak a fertőzésekre.


Hideg időben takard el az arcodat. Ezt is Kanadában tanultam (Higgyetek el, otthon fogalmatok sincs, mi az, hogy "hideg" ;-)) A lehűlt orrnyálkahártyán romlik a vérkeringés, és ha hirtelen bemész egy kórokozókkal teli meleg helyre, Amilyen Például egy metró vagy egy csavar, akkor egy csomó mindent belélegzel az orrodba, de a lelassult keringés miatt a szervezeted nem tud elég fehérvérsejtet és más egyebet odaküldeni védekezni. Ha az orrod ele húzod a sáladat, akkor fenntartod A megfelelő keringést a nyálkahártyán és segítesz a szervezetednek védekezni.


Ne fázzon a lábad. A lehűlt végtagok melegítése rengeteg plusz energia, és rontja a keringést mindenhol máshol, így az orrodban is. Aztán lásd mint fentebb. Hordjál otthon is zoknit, papucsot, viselj az időjárásnak Megfelelő cipőt.


Ha megázva, áthűlve érkezel haza, állj egy meleg zuhany alá amilyen hamar csak lehet. Melegítsd fel a testedet, mosd át az orrodat, torkodat. Aztán öltözz fel megfelelően és igyál "

2009. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szülésznő vagyok, és azt biztosan tudom, hogy a terhesség első 6 hetében a mindent vagy semmit elv érvényesül, azaz ebben az időszakban a külső ártalmak nem okoznak semmilyen károsodást a fejlődő zigótában, preembrioban, mivel akkor még csak őssejtek vannak és azok bármilyen szintű regenerációra képesek.Tehát ha az első 6 hétben cigizel, iszol, gyógyszerezel, stb., nem lesz semmi baja a babának, de utánna már nagyon kell vigyázni. Mivel te még nem is tudod, h teherbe estél-e, ezért nálad még a mindent vagy semmit elv van érvényben. Úgyhogy inkább most oltasd be magad, mint amikor már 6 hetes elmúltál!
2009. dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!