Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kismama rendszeresen...

Egy kismama rendszeresen szőrtelenít vagy csak ha megy valami vizsgálatra? Én őszinte leszek, havi 1x szoktam..De mindig tartok hogyha valami adódna, és éppen nem a legjobb formába vagyok "lent", mennyire ciki ez?

Figyelt kérdés
2022. okt. 20. 20:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem ciki. A dokikat ez egyáltalán nem érdekli.
2022. okt. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Egyáltalán nem szükséges szőrteleníteni, ez a magánügyed, és esztétikai kérdés, az orvosnak semmi köze hozzá. Neki megfelel, sőt a többség preferálja is, ha natúrban mész, hiszen a szőrzet védelem a fertőzésekkel szemben.
2022. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
43%

Őszintén megmondva, én is csak vizsgálat előtti nap szoktam rendbe szedni magam, és én is gondoltam már rá, hogy ha hirtelen kéne menni, akkor talán kicsit kellemetlenül érintene a vetkőzés. De arra jutottam, hogy jobban izgatna, hogy mi van a babával, minthogy ezen görcsöljek.

A szüléshez még nem vagyok közel (22 hetes vagyok), de lassan próbálom rávenni magam, hogy inkább gyakrabban epiláljak, főleg, hogy akkor nem tartana 1-1 alkalommal olyan sokáig a művelet. 🙂

2022. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Igyekszem legalább hetente egyszer, mert szeptemberben 3 hétig nem volt rá alkalmam a folyamatos hányás miatt.

Vészes hányással bekerültem a kórházba, és pont akkor még egy grizzli medvén is kisebb bunda lehetett, mint rajtam... :/

Természetesen tisztálkodtam rendesen minden nap, csak a szőrtelenítés maradt el.


Azóta azon vagyok, ha kellemetlen is, de mindig szakítok rá időt.

A kórházban egyébként senki sem tette szóvá, szerintem terhesség alatt nem akkora tragédia, ha az ember szőrösebb az átlagosnál.


Arról nem beszélve, hogy sokan a természetes vonalat erősítik.


Az ápoltság nem azon múlik, ki hányszor borotválkozik odalent, csak legyen mindig tiszta.

2022. okt. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a pocakomtól már nem tudok normálisan szőrteleníteni. Bikinivonalon megoldom valahogy (mondjuk zuhanyzás végén a tükörben mindig megállapítom, hogy hát ez most sem lett egységes a két oldalon :D ), de a többit azt hagyom, ahogy van. Nem fogok csak azért bénázni és véresre szenvedni magam a borotvával, mert majd a nőgyógyász két percre ránéz a következő orvosi vizsgálaton, a férjemnek meg jó ez így is, őt nem zavarja. Hasonló állapotban mentem szülni az első lányommal is, semmi gond nem volt belőle, senkit nem érdekelt.
2022. okt. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Terhesség alatt is 3 hetente gyantaztattam, probaltuk úgy hogy vizsgálatoknál friss legyen.

Szuleskor egy hetes volt mert túlhordtam, nekem is estek borotvával, pedig kb semmi nem volt.

2022. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Az intim területet a vizsgálatokra mindig megcsináltam, de mivel nyáron voltam terhes a nyári ruhából kilátszó részeket amúgy is gyakran kellett.

A vége felé mikor már kevesebbet mozdultam ki akkor eszembe jutott nekem is hogy kellemetlen lenne ha beindulna mikor nagyon el van hanyagolva a terület, így azért nagyon elszabadulni nem hagytam. Amit nem láttam azt tapintással oldottam meg.

Az orvosokat nem érdekli, viszont császárnál tuti leszedik, mert útban van. Ha nem akarod nem muszáj megcsinálni, a szülésnél hamar lemond az ember a hiúságról.

2022. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
58%
Én sosem borotválom, nekem és férjemnek is így tetszik. A nôgyògyászt pont nem érdekli. A kérdésben az h "egy kismama" elég hülyeség, nem minden kismama ugyan olyan, minden nőnél más a szokás.
2022. okt. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hónapokban nem szőrtelenítettem "ott", csak lábat, hónaljat.
2022. okt. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel, hogy mennyire és hol vagy szőrös, legfeljebb téged, és/vagy a párodat. Az orvos nem esztétikailag vizsgál, terhesen sem, és akkor sem, ha nem vagy az.
2022. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!