Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ártalmas a biciklizés terhessé...

Ártalmas a biciklizés terhesség alatt? 2.trimeszterben

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 11:37
 1/10 Andada25 válasza:
100%
A 3.-ik probléma mentes terhesség volt, én végig biciklivel jártam,egész terhesség alatt. Semmi probléma nem volt. A második terhességnél viszont nem lehetett,mert a méhlepény,a mészájon volt.
2022. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nein
2022. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem is el éri a méhlepény a méhszájat
2022. okt. 21. 12:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenképpen az orvosoddal beszéld meg, mert sok mindentől függ, hogy most biciklizhetsz-e.


Aki a terhesség előtt is rendszeresen bringázott, azoknak elvileg szabad, DE pl. én is mindenhová biciklivel jártam, de jelenleg letiltottak róla, mert veszélyeztetett terhes vagyok.

2022. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andada25 válasza:
100%
Ha eléri akkor nem szabad biciklizni,és sok mást sem,pl szexelni.
2022. okt. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem lehet általánosítani. A dokid tudna pontosat mondani. Én a második terhességem alatt kérdeztem, meddig lehet, azt mondt a dokim, hogy amíg bírok tekerni a hasamtól. Vagy amíg jól esik. Ott nem emlékszem, meddig tekertem. A harmadik babával a 39. héten is bringával mentem kismama jógára, ami 4 km oda, 4 vissza. Persze lassan és előtte is bringáztam. De a fodrászom meg azt mondta, hogy őt nem engedte a dokija, pedig probléma mentes volt a terhessége.
2022. okt. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
A fentieken kívül van olyan orvos, aki azért ellenzi, mert ha elesel biciklivel, az baj, de ha TERHESEN esel el biciklivel az NAGY baj. És - valahol logikusan - azt mondják, hogy ha lehet inkább ne, bírd ki azt a fél évet, utána annyit bringázol, amennyit akarsz. Másrészt az egyre növekvő has miatt sem szokták javasolni, mivel egyre nehezebb vele kormányozni, egyensúlyozni.
2022. okt. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a végefele nem engedte a dokim, arra hivatkozva, hogy válzozik a súlypont, romlik az egyensúly. Megnő az esés valószínűsége, aminek elég káros következményei lehetnek
2022. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő és az orvos sem tiltotta, ahogy sok más mozgást sem, de a te esetedben előfordulhatnak olyan körülmények, amik miatt kevésbé javasolt a kerékpározás. Az esésre és változó súlypontra természetesen vigyázni kell.
2022. okt. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem az elején a doki azt mondta ebben régimódi, de ha vigyázok magamra, akkor mehet.


Egy hatalmas gyárban dolgozom, ahol bringával közlekedünk. Nagy hassal már nekem sokkal kényelmesebb, mint sétálni, mert nem kell magamat cipelni. :D (33hkm)

2022. okt. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!