Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek azt mondták a 6-7....

Akiknek azt mondták a 6-7. heti ultrahangon hogy a magzat kisebb 1-2 vagy akár 3 héttel a naptári koránál, azoknál mi lett végül? Megmaradt a babóca?

Figyelt kérdés

2022. okt. 20. 20:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Egyáltalán látott valamit a megvastagodott nyálkahártyán kívül? Sosemvolt babócák nem szoktak létezni. Bocsánat, de aki 6-7. héten 2-3 hét lemaradásban van, az azt jelenti semmi nem látszik, ami terhességre utalna.

Van egyáltalán pozitív teszt, elküldött HCG vérvételre?

2022. okt. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Ha a 6-7. heti terhességi kor valós, mert mondjuk a kismama már 2-3 hete pozitívat tesztelt, ott 100%, hogy nem lesz baba. Mindig van ilyen kérdés, a kérdező sosem akarja elhinni, mert reménykedik, de hiába, mindig vetélés/missed ab a vége.


Egyedül azoknál van esély, akiknél nem tudni, mikor fogantak meg, mert rendszertelen a ciklusuk, és nem teszteltek a 6-7 hetesnek vélt terhességük előtt hetekkel pozitívat.

2022. okt. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Ja és még annyi: elmaradást NEM hoz be az embrió. Ha elmaradt a fejlődésben 1 héttel, sőt hetekkel, akkor lehet, hogy még valameddig fejlődik, de behozni nem fogja, és el fog végül halni. Az 1. trimeszterben a méretek kőbe vannak vésve, +/- 1-2 nap elmérés esetleg belefér, hogy a doki rosszul nézte, de több nem.
2022. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hetesen még semmit nem láttak. 8 hetesen már volt szívhang is.

12 hetes kortól pedig folyamatosan kisebbnek látták. Először csak 1 héttel, majd 24 hetesen már 2 héttel, 32 hetesen 3 héttel, aztán egyre kevésbé nőtt. A végén kevés magzatvíz, rossz szívhang miatt indították a szülést.

Él és virul a gyerkőc, viszont SNI-s lett.

2022. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Végig kisebb volt 1 héttel, mondta is az orvos, hogy később foganhatott. Már a 2. trimeszterben egyre nagyobbak lettek a méretei, a 19. hetin már 1-3 héttel volt nagyobb az átlagnál. UH szerint írt ki az orvos, eszerint 39+5-re született, közel 4,3 kilóval.
2022. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, nekem a 31. napon lett nagyon halvány pozitív tesztem, előtte negatív volt.
2022. okt. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Itt van picit több infó: Elég rendszertelenek a ciklusaim, van amikor 32 de akár 36 naposak is. A ciklusom 46. napján, vagyis múlt hét kedden teszteltem erős pozitívakat, most hétfőn voltam nőgyógyásznál, naptár szerint ekkor voltam hét hetes. A doki látta a magzatot, viszont picike volt még, azt nondta, hogy 4 hetes lehet, mondta, hogy 3 hét múlva menjek vissza. Nincs semmi panaszom, nem vérzek, a melleim viszont nagyon nagyon fájnak, ami a doki szerint jó jel. Szedek terhes vitaminokat, egészségesen eszek, rengeteg zöldséget, gyümölcsöt és reménykedek, hogy csak később volt ovum és emiatt kisebb a magzat a koránál. Sajnos ezelőtt volt egy olyan történet, hogy 2-3 hétig barnáztam, rendes menzeszem nem volt, elmentem nőgyógyászhoz, de sokáig nem láttak semmit, majd mikor végre meglátták, akkor volt 6 hetes a magzat, viszont azt állapították meg, hogy megállt a fejlődésben, és műtéttel be kell fejezni a terhességet. A műtét napján újra megnézték, volt szívhang, az orvos többet nem is mondott, csak megírta a papírokat, gratulált és mondta, hogy hazamehetek. Mi azonban akkor még nem voltunk egy babára felkészülve és aggasztott az is, amit a fejlődéséről előzőleg mondtak. Plusz ugyanúgy barnáztam tovább. Nagyon nehezen, de az abortusz mellett döntöttünk. Egy másik orvos végezte el, aki mondta, hogy ne bánkódjak, jól döntöttem, mert tényleg nem volt rendben a baba és valószínüleg elvetéltem volna rövid időn belül. Félek, hogy újra ez történik, hogy nem fogja behozni a lemaradást és baj lesz vele 🥺
2022. okt. 20. 20:32
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha 1 héttel kisebb akkor oké, na de 3?? Azért az rengeteg. Nekem is végig kisebbnek mondták a lányom, de nekem iszonyat rendszertelen a ciklusom, van hogy 28, 30, 40 napra jön meg mikor hogy.
2022. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%
Mégis hogy hozza be egy embrió a lemaradást, magyarázd el kérlek. Elmegy korrepetálásra?
2022. okt. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Ha múlthét kedden teszteltél pozitívat, akkor akkor lehettél 4 hetes. Rendszeretelen ciklus mellett ez így kiadná a matekot. Ebben az esetben sem lemaradást hoz be a baba, hanem szimplán később fogant.
2022. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!