Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék, mivel enyhítsem...

Mit tehetnék, mivel enyhítsem ezt a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Nagyon fáj a hátam, a derekamnál lent szúr, nyilal.

22 hetes veszélyeztetett terhes vagyok.

Nagyon kellemetlen feküdni sem tudok.:*((

Valami krém vagy kenőcs, ami enyhíti ezt a fájdalmat?

Kérlek segítsetek.



2022. okt. 24. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen szervi oka,csak a hormonok és a baba súlya okozza, akkor terhestorna vagy jóga, illetve pocak támasz esetleg segíthet.

A torna nyilván orvosi konzultáció után ajánlott, ha veszélyeztetett vagy. A pocaktámaszból pedig sok féle lehetőség van, de akár egy rugalmas hordozókendő is használható a célra. Ami még nekem sokat segített az a fitness labdán való ülés. Valahogy más olyankor a terhelés és kevésbé fáj, elmúlik a fájdalom legalábbis egy kis időre. De állandó fájdalom mellett már ez is sokat segít.

2022. okt. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornász. Keress olyat, aki kismamákkal foglalkozik és talán házhoz tud jönni. Addig is nyújtózkodj és feküdj keményebb felületen, ha nagyon süppedős a matracod.
2022. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

Pihenéshez általában az oldalt fekvés szokott jó lenni (a másik oldalon, mint ami fáj), plusz tegyél egy nagypárnát a két térded, combod közé. Így egyenes lesz a derekad.

Illetve hasznos lazító gyakorlat, ha háton fekszel valami keményebb felületen (pl. takarót a földre), felhúzott talpakkal és óvatosan döntögeted az összezárt térdeid jobbra, balra. Rá fogsz jönni, melyik irányba csökken a fájdalom (ha ez használ) és akkor érdemes úgy pihenni. (Már ha persze bírsz háton feküdni terhesen, mert nem mindenki tud.)

2022. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!