Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés zsemlével és...

Cukorterhelés zsemlével és sajttal BP-en - több hozzászólásban olvastam, hogy nem mindenhol kötelező cukrot inni, lehet ételt is választani. Pontosan hol? Be kell előre jelentkezni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 06:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%

Azért a glükózba sem lehet belehalni:) Vigyél citromot, és idd limonádéként, teljesen fogyasztható.

Az én dokim nem javasolta a zsemlés megoldást, mert nem ad olyan megbízható eredményt, így nem is gondolkodtam a zsemlén.

2010. szept. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Azért még várom a válaszokat. Őszintén szólva nem tartom valószínűnek, hogy ha eddig nem volt gondom a cukorral, akkor a szénhidrát-terheléssel ne mutatná ki, ha valami gond lenne és inkább nem tenném ki a gyomrom felesleges tortúrának, az első négy hónapomat ugyanis végighánytam, mindentől, bármikor a legváratlanabb helyzetekben és már elegem van a gyomornedveimből. Ha meg tudom magam kímélni tőle, azt szeretném megtenni :)

2010. szept. 28. 07:10
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

A fokozott korai terhességi hányás lehet akár cukorproblémák miatt is.

Az, hogy MILYEN cukorterheléses vizsgaált kell - glükozoldat vagy zsemle - EZT az orvos dönti el, mert nem ugyanolyan megbizható.

Neked sem nagy elöny, ha most rakaszkodsz a zsemés variációhoz, és utána mégis szükség lesz a glükózra, mert az eredmény nem értékelhetö.

Az orvosnak ez a szakmája, jobban tudja, hogy milyen vizsgálatot kell elvégezni és milyeb változatban.


Egyébként igen gyakori, hogy valakinek a terhesség alatt lesz gondja a cukorral, akkor is, ha elötte soha nem volt ilyen vele. Én nem kockáztatnám, hogy esetleg a babámnak súlyos baja legyen CSAK AZÉRT, mert nem akartam egy vizsgálatot úgy csináltatni, ahogy az orvos jónak találta.

2010. szept. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy orvos dönti el, hiszen orvossal _nem is találkozom a folyamatban_ háziorvos beutal én meg oda megyek a beutalóval, ahová akarok (sztk, kórház), ahol egy nővér leveszi a vért. Orvos, aki eldönthetné valami beszélgetés vagy korábbi leletek alapján, melyik volna nekem az alkalmasabb, sehol...
2010. szept. 28. 07:30
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Amikor a háziorvos beutal, akkor ezzel jelzi, hogy stükségesnek tartja a vizsgálatot. NE okoskodj, hanem ennyit tegyél már meg a gyereked érdekében, elvégre anya akarsz lenni, és egy anyának elsösorban a ygerekére kell gondolnia, nem saját magára ileltve a saját kényelmére. Egyébként te is igencsak ráfizethetsz, ha terheségi cukorbetegséged lesz és nem kezelteted, de ezt még meg tudom érteni, hogy a saját egészséged nem fontos, de a gyerekedével nem játszhatsz!!! Ennyi felelöegérzetednek kellene lennie!!!
2010. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Rettentően szeretem, hogy amikor az ember feltesz egy kérdést, rögtön megjelenik valami hű-de-nagy-felelősségérzettel megáldott egyén, aki ugyan nem tudja a választ a kérdésre, de nekiáll okoskodni, mert nem bírja lefoglalni magát mással és túl sok ideje van vagy valami miatt muszáj beszélnie.

Nem azt kértem, hogy kioktass, egy címet vagy egy kórház nevét vártam volna válaszként.

Nem azt kérdeztem, hogy "szerinted melyik cukorterhelést válasszam?".

A háziorvos beutalója nem konkrét kórházba szól, ő ellenőrzi a eredményt, nyilván 5-7 év egyetem és gyakorlat után ért hozzá, visszaküld, ha valami baj van. De mivel feltételezhető, hogy nincs, mivel 2 hete sem volt gond a vércukrommal, amikor vizsgálták, nem állnám ki feleslegesen, mert kinek mi, nekem ez a tortúra és ettől rettegek 23 hete. Ha meg gond van, úgyis muszáj.

Nyilván, ha nem lenne biztonságos a zsemlés is, nem lenne két módszer sem, amivel vizsgálnak, hiszen az orvosok nem hülyék. A zsemlés cukorvizsgálat eredménye ugyanúgy 97 százalékos biztonságú, akár a másiké.

2010. szept. 28. 07:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele. Amúgy én is végighánytam a terhesség első 20 hetét (hú de brutál volt, veled érzek!) de a glükóztól semmi probléma nem volt. Majd meglátod, hogy melyikre mennél, de hidd el, a glükóz nem fogja megterhelni a gyomrodat! (tényleg tapasztalat:D). Első voltam.
2010. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha lehetne én is a zsemlét választanám (Egerben nem lehet), mert ha gond van az is kimutatja, itt nem az 1%-os eltérés a lényeg. Nekem gáz volt, hogy leveszik a vért, után 45 perc múlva eredmény, utána megiszod a cukrot és még kb 3 óra mire ehetsz. Én közel voltam az ájuláshoz.

Szerencsére a 32 hetes cukorterhelés már nem kötelező, és mivel a cukrom tökéletes, és nem az első terhességem, így azt kihagyom. Az orvos azt mondta rámbízza.

A cukorterhelésnél csak azt nem értem, hogy az első kört miért nem egy csepp vérből csinálják 1,5 perc alatt, ahogy a cukrosoknál is (tehát megbízható) és akkor egy teljes órával rövidebb lenne a szenvedés.

2010. szept. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a 24h.cukorterhelésnél is felajánlotta a doki hogy lehet tej+zsemle,de nem éltem vele,mert nem okozott gondot a "limonádé" elfogyasztása.(második baba)kicsit magas lett de még határ alatt.Így küldtek 32h. is és ott már a tej+zsemlés variációt kérték,merthogy az életszerűbb,és természetesen olyankor az értékelés egy alacsonyabb számokon megy.És kényelmesebb mert pikk-pakk 1 óra az egész(nem kell megvárni hogy kielemezzék az éhgyomrit,és 1 óra múlva veszik az evés utáni vért.)Az utolsó válaszolónak írom,hogy mind ez EGER-ben.Lehet hogy számít hogy magán doki v. sztk.(Vargához járok,magán rendelésre)Jó egészséget mindenkinek! 33h.kismama
2010. szept. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még egyenlőre nem vagyok túl ezen a cukor terheléses dolgon, én még 9 hetes és 5napos vagyok.

Az egyik barátnőm mesélte hogy neki is zsemlét és tejet kellett innia a vizsgálat után és akkor vettek vért tőle megint.

Aztán hogy mit fogsz "kapni", ez tényleg a dokitól függ.

De mindenesetre biztos ami biztos alapon vigyél magaddal egy kis üvegcsébe citrom levet.ja és valami cukormentes ételt-pl. háztartási kekszet...ha végeztél akkor ezt is tudod eszegetni.

2010. szept. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!