Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a cukrom. Tapasztalat?

Rossz lett a cukrom. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
7,8 mmol/l lett a cukorterhelésem. A nődoki azt mondta, hogy ez pont a határérték és kell dietetikushoz mennem. Nagyon kell ezen aggódnom? A 120 percet nem töltöttem nyugalomba, mert elrendeztem a gyerekeket. Ez hogy befolyásolhatja az eredményt? Olvastam, hogy tanácsos nyugalomban tölteni azt a 2 órát, mert más lehet az eredmény. Csak ennél a terhességemnél lett rossz a cukrom. 62 kg vagyok jelenleg.
2022. nov. 4. 08:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
30%
Vicces, csak azért nem hasznosan a haszontalannak ítélt válaszok, mert nem magas a cukruk. Kezd egyre gázabb lenni ez a pontozós rendszer. 😂
2022. nov. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
26%

Ne foglalkozz a pontotással en feltettem egy kerdést és oda írtsm hogy okoskodók kiméljenek első válasz kíméljen any*d te p*csa.

Szóval ne foglalkozz vele :)van jogy 1 szóra vagy mondatra kapsz

2022. nov. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%
Igazából az számít, hogy étkezések után ne menjen magasra (de közben vidd be a szükséges szénhidrátmennyiséget). Sajnos lehet, hogy valakinek 6,2 a terhelés, de étkezések után 8-9, akkor neki nyilván diétázni kell. Nekem 7,9 volt, diétáztam is, de úgy láttam, hogy elsősorban az étkezés utáni félórás séta viszi le a csúcsot nálam, úgyhogy én erre koncentráltam. És mivel az étkezések utáni vércukorcsúcs számít, mindenképp javaslom, hogy vegyél vércukormérőt, akkor is, ha nem kérik a vércukormérést. Kérdezd meg, hogy milyen márkát érdemes, vannak sajnos ócskák (pontatlanok) is.
2022. nov. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%
D-cont Etalon vérxukor mérő nagyin jó én kb 2 éve vettem és nem is volt drága de minőségi.
2022. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Szerintem rendszeresen mérned kell és diétáznod. A mozgas miatt fals az eredmenyéd. ( Az is fals eredményt ad ha citromlevet is ittál. A citromlé segít hogy ne szálljon el a cukrod, tehát ha ittál akkor igazából még magasabb lett volna az eredményed)

Sokaknál ahogy haladnak a terhességgel egyre magasabb a cukruk.

A diéta azért is hasznos mert könnyebb kordában tartani a kilókat.

(A diétával én nem híztam semmit először fogytam kicsit utána kicsit híztam. A dietetikusom nagyon meg volt elégedve.)

Nagyon jó facebook csoport is van ahol szívesen segítenek.

2022. nov. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szia hogy alalkult a dolog?
2022. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Vettem cukormérőt. Képzeljétek mindig leesik a cukrom. Magasat nem is mérek. 5.2 átlagban a cukrom evések után és rosszul szoktam lenni. Dietetikushoz még nem mentem, decemberre van időpontom. Nem merek egyedül sehova menni, mert picit sétálok és rosszul leszek (ájulás közeli állapot).
2022. nov. 22. 21:29
 18/22 anonim ***** válasza:

Akkor alacsony a vércukrod.dietázol?

Terhesen nem láttak el.azonnal?

Engem rögtön behívtak...

2022. nov. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Diétáztam és mindig rosszul voltam. Most rendesen eszek és nem magas a cukrom, sokszor alacsony és akkor rosszul vagyok. Direkt teszteltem az evéssel, többször mérem napközben. Védőnő szerint egy vérvétel alapján nem lehet ezt eldönteni. Ő is mérte azóta és szerinte nem kell ezen aggódnom. Lehet itthon megcsinálom a cukorterhelést, lehet venni glükózt a gyógyszertárban.
2022. nov. 23. 00:20
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább ne kísérletezz otthon a cukorterheléssel. Az étrenddel kísérletezhetsz. Arra figyelj, hogy ne vidd le nagyon a szénhidrátot, legyen meg legalább 160 g naponta. Másrészt pedig ha gyors felszívódásút eszel, akkor ne csak 60 percnél mérj, hanem 30-nál is. A lényeg, hogy a csúcs ne legyen túl magas (elvileg 7 alatt jó), és ne is essen be. Nekem se volt jó a standard diéta, végül 220 g szénhidrát kellett. A dietetikus azt mondta, a vércukormérőre hallgassak, az a lényeg.
2022. nov. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!