Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a cukrom. Tapasztalat?

Rossz lett a cukrom. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
7,8 mmol/l lett a cukorterhelésem. A nődoki azt mondta, hogy ez pont a határérték és kell dietetikushoz mennem. Nagyon kell ezen aggódnom? A 120 percet nem töltöttem nyugalomba, mert elrendeztem a gyerekeket. Ez hogy befolyásolhatja az eredményt? Olvastam, hogy tanácsos nyugalomban tölteni azt a 2 órát, mert más lehet az eredmény. Csak ennél a terhességemnél lett rossz a cukrom. 62 kg vagyok jelenleg.
2022. nov. 4. 08:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

7,8 az már nem határ, mert a határ 7,4.

A mozgás úgy befolyásolja, hogy csökkenti. Tehát a 7,8 simán magasabb lenne.

160 g-os diétát kell tartani, figyelve a szénhidrát eloszlásra és arra, hogy mikor szabad lassú és gyors felszívódásút enni. Ezen kívül reggel és minden étkezés után 60 perccel mérned kell a cukrodat és és 7 alatt kell tartanod. A Facebookon van egy nagyon jó csoport: terhességi cukorbetegség a neve ha jól emlékszem. Ott rengeteg tanácsot, tapasztalatot kaphatsz. Nem kell egyébként megijedni, csak be kell tartani a diétát és figyelni.

2022. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon nem kell aggódni. El kell menni a dietetikushoz, ő majd megmondja milyen diétát kell tartanod és azt hogyan tudod kivitelezni. Ha ahhoz tartod magad, akkor rendben lesz a babád is.
2022. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
Cukorbeteg vagyok. Ha ideges vagyok, akkor a cukrom is magasabb, pl. labornál az éhgyomri vércukrom mindig 6-7 körül van, mert stresszel maga a kórházi környezet, míg otthon 4.5-5 körül szokott lenni, szóval azért egy eléggé látható eltérést tud okozni az idegesség. Szóval a vércukrot simán befolyásolhatja. De egyébként ne aggódj. Igen, jobban oda kell figyelned az étkezésedre, de ne aggódj ezen, csak jobban oda kell figyelni.
2022. nov. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%

Először is, nem véletlen mondják, hogy ülni kell végig. Engem meg csak az udvarra sem engedtek lesétálni (2perc) mert az is befolyasolja.


Egyébként első terhességemnél (2019) a 120perces nekem is 7.8 volt (éhgyonori 4.2 azt hisze)

Második terhességemnél (2021) 7.6 a 120perces.


Látta nődoki is, védőnő is és a háziorvos is. Nekem ezzel nem volt teendőm, mibd a 3 azt mondta 7.8, pont a határ. Ne egyek annyi csokit (amúgy sem nagyon ettem).


Mind a 2 gyerekem makk egészséges.

2022. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Azért kell ülni mert ha mozogsz kevesebb lesz a cukrod.

Ha ültél volna 2 órát akkor valószinű magasabb lett volna,így kevesebb lett.

Nekem 9.2 volt,ültem végig

2022. nov. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%
Nekem 7,2 lett és így is diétáznom kellett, ha normál kaját ettem felment tőle akár 9-re is, úgyhogy hiába nem voltam hivatalosan gdm-es, diétáznom kellett. Gyorsan bele lehet jönni
2022. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

6osnak igaza van.

SOkszor megijesztenek hogy jobban figyelj.én mindent megtettem és mégIs inzulinos lettem de semmi baja a babámnak egészséges :)(5-S VOLTAM)

2022. nov. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Nekem 6.9 volt az értékem és arra is erősen javasolták a diétát. Úgyhogy diétáztam. Nem tragédia ha terhesség alatt ilyen eredmények születnek, elmúlhat szülés után(az enyém is normális értékű lett utána).Az a lényeg hogy kezelve legyen és tartsd amit a szakemberek mondanak.
2022. nov. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Nekem 7,1 lett és nem mondott rá az orvosom semmit. Viszont vettem egy vércukor mérőt és étkezések után 8 és 9 között volt a cukrom, ezért én diétába kezdtem. Így 90%-ban a megfelelő tartományban tudtam tartani végig. Mégis nagy baba lett, én pedig pici vagyok.
2022. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

6,4 lett, és a védőnő már erre is áriázott, hogy húha, oda kell figyelni. Az orvosom meg mondta, hogy tökéletes… Úgyhogy ennél az értéknél nem fogadtam meg a védőnőm tanácsát, de a 7,8 valóban magasnak számít már.

Ha nem is a konkrét diétát tartod, akkor is mindenképp figyelj oda a kajára szerintem.

2022. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!